Lukáš Haraslín a Milan Škriniar.
Lukáš Haraslín a Milan Škriniar. (Autor: TASR)
Michal Šášky|16. nov 2023 o 23:23

Hodnotíme slovenských futbalistov v zápase proti Islandu.

BRATISLAVA. Slovenská futbalová reprezentácia má za sebou rozhodujúci zápas skupiny kvalifikácie EURO 2024.

Doma na Tehelnom poli zdolala Island 4:2 a tretíkrát v ére samostatnosti postúpila na majstrovstvá Európy.

Ako už býva v súbojoch Slovenska s Islandom zvykom, ani jeden z tímov si neudržal čisté konto. Diváci napokon videli až šesť gólov.

Domácich futbalistov známkujeme na škále od 1 do 10, pričom jeden je najmenej a desať značí najlepší možný výkon.

Hráčov môžete ohodnotiť aj vy.

Martin Dúbravka - 6

Na jubilejný 40. reprezentačný zápas nezabudne len preto, že so spoluhráčmi postúpili na EURO 2024.

Nemal ideálny deň. Inkasoval dvakrát z dvoch striel na bránku, no ani za jeden z gólov nemôže.

V 7. minúte spoznal nástrahy Tehelného poľa, keď vybehol za loptou a pošmykol sa. Našťastie si s touto situáciou napokon poradil.

Norbert Gyömbér - 6,5

Len on s Ondrejom Dudom si pamätá na posledný domáci zápas s Islandom, ktorý sa hral takmer presne pred ôsmimi rokmi v Žiline.

Norbert Gyömbér v zápase s Islandom v novembri 2015. Aj vtedy hral ako pravý obranca. Zápas si pamätajú aj Patrik Hrošovský či Róbert Mak. (Autor: TASR – Erika Ďurčová)

Na pravej strane len alternoval. Bolo cítiť, že post pravého obrancu mu nesedí až tak ako ten stopérsky.

Napriek tomu sa snažil, príkladne bojoval. Zbytočne nevymýšľal a hral na istotu, čo sa od neho očakávalo.

Výrazne prispel k dobrému defenzívnemu výkonu, neprešiel cez neho ani jeden Islanďan.

Niekoľko zlých prihrávok či centrov mu musíme odpustiť, aj keď mal najnižšiu úspešnosť prihrávok v tíme.

Denis Vavro - 7

V 5. minúte prevzal zodpovednosť ako prvý. Občas si však toho zobral na seba viac, ako dokázal uniesť.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Slováci boli silní a dominantní. Rozhodla však one-man show (hodnotenie hráčov)