Adler sa v Slovane nepresadil. Sťahuje sa na druhý koniec republiky

Michal Šášky|29. jún 2022 o 18:23

Švajčiarsky útočník Adler da Silva posilní Zemplín Michalovce.

MICHALOVCE, BRATISLAVA. Slovenský majster ŠK Slovan Bratislava hlási štvrtý odchod z kádra, pričom s výnimkou kapitána Vasila Božikova opúšťa tím už tretí útočník.

Švajčiarsky útočník Adler Da Silva, ktorý koncom minulého leta zamieril k belasým z FK Pohronie, sa v hlavnom meste nepresadil.

Do konca sezóny nazbieral ešte 17 ligových štartov, no nestrelil ani jediný gól. Presadil sa iba raz v Slovnaft Cupe, keď prispel k výhre nad štvrtoligovým tímom TJ Jednota Málinec (7:0).

Ešte pred ním opustili Slovan Slovinec Žan Medved, ktorý bude hosťovať v srbskom tíme Novi Pazar a Samuel Mráz, ktorý by mal podľa portálu calziospezia.it zamieriť do ruského FK Soči.

Adler síce začal prípravu na Tehelnom poli, no vo svojej kariére bude s najväčšou pravdepodobnosťou pokračovať v MFK Zemplín Michalovce.

Informoval o tom michalovský klub na svojej oficiálnej stránke na sociálnej sieti Instagram.

Rodák zo Ženevy nenadviazal v Slovane na formu z éry Pohronia, kde pôsobil v rámci jarnej časti sezóny 2020/2021 a krátko aj v rámci jesennej časti sezóny 2021/2022. V šestnástich stretnutiach si na svoje konto pripísal šesť gólov.

Pre Michalovce je Adler Da Silva druhou posilou do ofenzívy. Mužstvo trénera Norberta Hrnčára ešte predtým posilnil Lukáš Jánošík.

Premiéru v novom drese absolvoval Da Silva v stredu 29. júna. V prípravnom stretnutí proti Vasasu Budapešť sa predstavil v základnej zostave. Michalovce prehrali 0:3.

V Slovane je jednotkou v útoku Ivan Šaponjič, z hosťovania sa vrátil Alen Ožbolt, alternovať na tomto poste vedia aj krídelníci Aleksandar Čavrič či Andre Green.

Nová sezóna slovenskej ligy sa začína 15. júla.

Michal Šášky
Michal Šášky zbieral novinárske skúsenosti na oficiálnom portáli slovenského ligového futbalu, viac ako tri roky bol redaktorom špecializovaných portálov Profutbal.sk a Hokej.sk.
Nachádzate sa tu: