Fotka zo zápasu Slovan Bratislava - MŠK Žilina.
Fotka zo zápasu Slovan Bratislava - MŠK Žilina. (Autor: TASR)
TASR|12. mar 2023 o 16:50 (aktualizované 12. mar 2023 o 18:29)

Futbalisti Žiliny rozhodli o svojom víťazstve gólom z prvého polčasu.

ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina 0:1 (0:1)

ŽK: Sauer

Slovan: Trnovský - Zmrhal, Maudo, Križan (77. Holman), Medveděv (46. Čakvetadze) - Kankava, Barseghjan - Lichý (46. Kucka), Pauschek, Green (68. Zuberu) - Abubakari (46. Čavrič)

Žilina: Belko - Nemčík, Stojčevski, Leitner - Bari (86. Owusu), Gidi (90.+1. Minárik), Sauer (62. Jambor), Javorček (62. Kopásek) - Galčík (62. Iľko), Ďuriš, Kaprálik

/Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>/

BRATISLAVA. Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v 1. kole nadstavbovej skupiny o fortunaligový titul na pôde ŠK Slovan Bratislava 1:0. Triumf "šošonov" zariadil v 36. minúte Dominik Javorček.

Obhajca titulu stráca na Dunajskú Stredu už štyri body. Žilinčania sa dotiahli na štvrtú Podbrezovú na rozdiel bodu.

Jaroslav Hynek (tréner Žiliny):

"Pre náš tím, ktorý zbiera skúsenosti, je zápas so Slovanom vždy obrovský sviatok. Zároveň predstavuje priestor pre získavanie skúseností. V prvom polčase, ktorý bol podľa mňa taký vyrovnanejší, sme boli maximálne efektívni. Hra bola taká vyrovnaná, nám sa tiež podarilo pomerne solídne podržať loptu. Po prestávke hra i väčšia nebezpečnosť šli za Slovanom. Defenzívne sme niektoré veci zvládli na hrane, za čo chcem tím pochváliť. Už nám však nezostali sily na dohratie nejakého brejku. Preto to zostalo pri víťazstve 1:0. Do tej doby mal Slovan veľa šancí, kde mohol vyrovnať či otočiť, no my sme to zvládli a aj vďaka jeho horšej efektivite sme vyhrali. Pre nás je to odmena, zároveň veľký počet vecí, na ktorých treba pracovať a posúvať sa ďalej. Tento zápas je pre nás kvalitný študijný materiál."