Martin Kozinka|18. aug 2024 o 00:06

V Slovane bol do počtu, teraz je najlepší ligový strelec.

BRATISLAVA. „Sme sklamaní,” hlboko si vydýchol. Tréner futbalistov FC Košice Gergely Geri zarmútene hodnotil ligový duel východu proti západu.

„Mohli sme dosiahnuť pekný výsledok na Slovane, ale bohužiaľ odchádzame s nulou,” povedal.

Košičania prehrali v zápase 4. kola Niké ligy na Tehelnom poli 1:2 (0:1). Od zisku cenného skalpu ich delili desiatky sekúnd.

Fotogaléria zo zápasu ŠK Slovan Bratislava - FC Košice (Niké liga)

Po prvom polčase na Tehelnom poli viedli. Slovan však vytiahli zo šlamastiky štandardné situácie a striedajúci hráči.

V úvode novej sezóny ide v prípade “belasých” o obohratú skladbu. Najskôr po rohovom kope vyrovnal David Strelec a v nadstavenom čase rozhodol o výhre slovenského majstra Tigran Barseghjan.

Slovanu sa podarili obe veci

„Košice podali dobrý výkon,” pochválil súpera tréner Slovana Vladimír Weiss.

Tigran Barseghjan strieľa víťazný gól do siete Košíc.
Tigran Barseghjan strieľa víťazný gól do siete Košíc. (Autor: TASR)

„Zaujímajú ma len tri body a aby sa nikto nezranil,” dodal. „Obe veci sa nám podarili.”

Tím z hlavného mesta zabral až po príchode kľúčových hráčov na trávnik. Davida Strelca, Marka Toliča či Juraja Kucku.

„Skúsenosť a kvalita hráčov zo základnej zostavy je väčšia ako tých, ktorí dnes hrali,” vysvetľoval Weiss.

Opäť použil obľúbený príklad zo Španielska: „Ani Real Madrid či Barcelona nemajú dvadsať vyrovnaných hráčov.”

„Aj my máme iných, ktorí nie sú takí kvalitní,” vravel.

Dodal, že to platí aj o košickom tíme. Jeho zraku neušiel ani slovinský kanonier. Nie, nemyslíme Andraža Šporara.

Zišiel by sa nám, vravel Weiss

„Žan Medved hral výborne,” povedal Weiss.

„Prízvukoval som to hráčom v zostave. Povedal som im: Poznáte ho. Viete, že bude bojovať ako o život. Je nebezpečný, má životnú formu,” dodal.

Medved si v dueli so Slovanom pripísal už piaty gól sezóny. V 13. minúte sa vyhol ofsajdu, ale nie brankárovi Trnovskému, ktorý ho poslal na zem. Slovinec odpískanú penaltu premenil.

Žan Medved neoslavoval gól do siete Slovana.
Žan Medved neoslavoval gól do siete Slovana. (Autor: Tomikesz)

Gól do siete Slovana pred kotlom domácich priaznivcov neoslavoval. Sklonil hlavu, ruky zdvihol nad hlavu. Išlo o úctivé gesto voči bývalému klubu.

Zatiaľ je najlepší ligový strelec. „Keď sa mi naskytne šanca, tak skórujem,” vravel pred zápasom Slovinec.

„Dnes by sa nám možno aj zišiel,” vravel na pozápasovej tlačovke Weiss.

Raz si už belasý dres obliekol: „V konkurencii popri Čavričovi a iných nedostával toľko šancí. Ale pre Košice odvádza skvelú prácu,” zakončil tréner Slovana.

Zo Slovana po Európe

Medved je odchovancom slovinského Mariboru, no neskôr sa stal kmeňovým hráčom Olimpije Ľubľana. Do Bratislavy prišiel v januári 2020.

„Dlhšie sme ho sledovali, na jeseň sa mu mimoriadne strelecky darilo a chceme ho ďalej rozvíjať,” vyjadril sa k jeho príchodu generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík junior.

„Prišiel správny čas prijať novú výzvu a zlepšovať sa v silnom klube,” doplnil Medved. Uvedomoval si, že prichádza do silnej konkurencie.

V hlavnom meste sa ale dlho neohrial. Slovan ho posielal z jedného hosťovania na ďalšie.

Od poľskej Wisly Krakov, cez slovinské Celje či na Záhorie do Skalice. Mal ísť aj do Srbska, no tento presun nakoniec stroskotal.

Prerástol druhú ligu

Pred dvoma rokmi, po takmer nevydarenom zápase s Michalovcami, kouč Weiss na tlačovke vypenil.

Žan Medved v drese Slovana.
Žan Medved v drese Slovana. (Autor: TASR - Jaroslav Novák)

„Tí, ktorí budú pracovať pre tento klub, tu budú, pokiaľ budem tréner. Tí, ktorí nechcú pracovať a majú talent, pod mojim vedením hrať nebudú,“ vravel namosúrene.

V spomínanom dueli počas polčasovej prestávky stiahol z ihriska štyroch nevýrazných hráčov, medzi ktorými bol aj Žan Medved.

Domov»Futbal»Slovensko»Je ako mašina na góly. Návrat do Slovana? Weiss: Má životnú formu, zišiel by sa nám