Kapitán Slovana Vladimír Weiss ml. v súboji s Martinom Rymarenkom. (Autor: TASR)

Slovan Bratislava - Banská Bystrica 2:2 (1:1)

Góly: 37. Tolič, 50. Abubakari - 11. Acosta, 87. Záhumenský

ŽK: Migaľa, Slebodník, 6540 divákov

Slovan: Borjan – Vojtko (70. Marcelli), Wimmer, Voet, Blackman – Tolič (70. Kucka), Weiss, Lichý – Barseghjan (78. Čavrič), Abubakari (78. Zuberu), Zmrhal

Banská Bystrica: Hruška – Záhumenský, Willwéber, Hlinka, Uhrinčať, Migaľa (83. Pišoja) – Richtárech (83. Guimaraes), Ľupták (83. Depetris), Acosta (58. Slebodník) – Polievka (90.+1 Svetlík), Rymarenko

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

BRATISLAVA. Futbalisti Slovana Bratislava iba remizovali v 2. kole Niké ligy doma s Duklou Banská Bystrica 2:2. Po minulotýždňovej bezgólovej remíze v Košiciach tak úradujúci majster stále čaká na prvé víťazstvo v ligovej sezóne.

Bystričania išli do vedenia zásluhou Enza Maura Arevala Acostu, ale po góle chorvátskeho stredopoliara Marka Toliča sa Slovan nadýchol k obratu.

V závere polčasu nepremenil Vladimír Weiss pokutový kop, ale po prestávke po jeho prihrávke skóroval zblízka ghanský útočník Malik Abubakari.

Hosťom však vyšla v 87. minúte štandardka, keď sa po rohovom kope presadil hlavou Timotej Záhumenský a zariadil deľbu bodov.

Hlasy po zápase:

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Nie som spokojný, aj keď Bystrica si zaslúžila bod. My sme nehrali tak ako vieme. Otočili sme nepriaznivý stav, dostali sme sa do zápasu. Chceli sme to striedaniami oživiť, ale to sa nám nepodarilo. Dostali sme opäť gól zo štandardky, čo asi už nie je náhoda.

Nesplnili sme ako tím to, čo sme chceli a preto sme si nezaslúžili vyhrať. Myšlienkami sme už na stredajšom zápase, chceme uhrať dobrý výsledok."

Michal Ščasný, tréner B. Bystrice: "Sme šťastní za bod. Som rád, že sme podali zlepšený výkon oproti zápasu s Podbrezovou, od toho sa musíme odraziť. Čaká nás dôležitý zápas s Michalovcami. Slovanu želám, aby sa mu v stredu darilo v 3. predkole Ligy majstrov."