Inter so Škriniarom prvýkrát od novembra nevyhral. Čech Barák strelil hetrik

Milan Škriniar v drese Interu Miláno.
Milan Škriniar v drese Interu Miláno. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. jan 2022 o 16:27 (aktualizované 16. jan 2022 o 23:00)

Verona vďaka nemu zvíťazila v Sassuole.

RÍM. Futbalisti majstrovského Interu Miláno remizovali v nedeľnom stretnutí 22. kola talianskej Serie A na pôde Atalanty Bergamo 0:0.

V najvyššej súťaži nezabodovali naplno prvýkrát od 7. novembra a šnúru ligových víťazstiev ukončili po ôsmich zápasoch. Na čele tabuľky sú o dva body pred mestským rivalom AC Miláno. Slovenský obranca Milan Škriniar odohral za Inter celý duel.

Hráči Hellasu Verona na ihrisku Sassuola Calcio 4:2.

Hetrikom sa v drese hostí blysol český reprezentant Antonín Barák. Jediným Čechom, ktorému sa podarilo v talianskej najvyššej súťaži dať tri góly v jednom zápase, bol doteraz Tomáš Skuhravý.

V sezóne 1991/1992 sa v drese Janova trikrát trafil proti Neapolu (3:4), upozornil server idnes.cz.

Show v Sassuole rozbehol Barák nahrávkou na Caprariho, ktorý sa v šanci nezmýlil. Minútu pred koncom prvého polčasu už trafil sám, keď sa od neho po rohovom kope so šťastím lopta odrazila do brány.

Potom skóroval z penalty a v nadstavení upravil na 4:2, keď lobom zakončil samostatný únik.

AS Rím si poradil s Cagliari Calcio 1:0 vďaka gólu novej posily z FC Porto Sergia Oliveiru, ktorý v 33. minúte premenil jedenástku.

Serie A - 22. kolo:

Sassuolo Calcio - Hellas Verona 2:4 (0:2)

Góly: 54. Scamacca, 67. Defrel - 44., 57. a 90.+4 Barák (druhý z 11 m), 37. Caprari

Tabuľka

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Inter so Škriniarom prvýkrát od novembra nevyhral. Čech Barák strelil hetrik