Futbalisti MFK Ružomberok. (Autor: TASR)
TASR|27. nov 2022 o 17:43 (aktualizované 27. nov 2022 o 21:08)

Góly: 44. Gerec, 53. Lichý - 51. Niarchos, 90.+1 Brenkus

Rozhodovali: Smolák – Zemko, Štofík, ŽK: Madleňák, J. Maslo, Tučný, Zsigmund - Pintér, Almeida

Diváci: 620

Ružomberok: Krajčírik - Fabiš, J. Maslo, Malý, Madleňák - Zsigmund, Lichý - Morong (78. Tučný), Chrien (60. Luterán), Regáli (60. Kelemen) - Gerec

Z. Moravce: Lukáč - Toml (81. Vikri), Pintér, Šuvalija, Čonka (46. Suľa) - Duga (69. Brenkus) - Almeida, Múdry, Ďubek (74. Pinte), Mondek - Niarchos.

RUŽOMBEROK. Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v dohrávke 17. kola Fortuna ligy doma s FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:2, keď vyrovnávajúci gól inkasovali v nadstavenom čase.

O prvý gól Ružomberka sa na konci prvého polčasu postaral po skvelej kolmici od Martina Regáliho útočník Štefan Gerec.

Hostia po zmene strán vyrovnali zásluhou gréckeho legionára Ioannisa Niarchosa, no už o chvíľu neskôr upravil Filip Lichý na 2:1.

V nadstavenom čase Adam Brenkus ďalekonosným "projektilom" zo štandardky zariadil bod pre ViOn. Ružomberok zimuje na piatej priečke a Zlaté Moravce na desiatej.

Po jesennej časti futbalovej Fortuna ligy figuruje na čele tabuľky bratislavský Slovan. Obhajca titulu má trojbodový náskok pred FC DAC 1904 Dunajská Streda, sedem bodov na slovanistov stráca tretí Spartak Trnava.

Úradujúci vicemajster z Ružomberka prezimuje na piatom mieste. Pred Ružomberkom sa nachádza nováčik najvyššej súťaže z Podbrezovej, ktorý nazbieral 29 bodov a je najpríjemnejšie prekvapenie doterajšieho priebehu sezóny.

Iba jedno víťazstvo dosiahli hráči Liptovského Mikuláša a na jar ich čakajú náročné záchranárske práce. Od predposlednej Skalice ich delí sedem bodov.

Jarná časť Fortuna ligy odštartuje v druhý februárový víkend (10. až 12. február) zápasmi 19. kola, na programe je aj šláger DAC - Slovan.

Po skončení základnej časti, ktorá má 22 kôl, sa súťaž rozdelí na dve skupiny - nadstavbovú o titul (1. až 6. miesto), tímy na 7. až 12. mieste budú bojovať v skupine o udržanie sa.

Hlasy po zápase

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "Do zápasu sme išli s plánom do 15. minúty skórovať, čo sa nepodarilo. Videl som ale na chlapcoch, že chcú ísť za gólom. Žiaľ, naše šance boli nevyužité a až v závere polčasu sme boli obdarovaní po veľmi peknej, rýchlej akcii. V druhom polčase sme náš náskok chceli zvýšiť. Lenže nepokryli sme Niarchosa. Chlapci ale veľmi dobre zareagovali, Lichý krásnym gólom upravil na 2:1. Stretnutie sme mohli rozhodnúť dvomi šancami, ale celú sezónu sa trápime v zakončení. V poslednej minúte sme dostali nešťastný gól.“

Ivan Galád, tréner Zlatých Moraviec: "Vo veľmi priateľskom prostredí sme videli veľmi dobrý zápas, keď v závere nechýbali ani emócie. V určitých fázach boli lepší domáci, no som veľmi rád, že chlapci bojovnosťou, túžbou a vôľovou uhrali slušný výsledok. Videli sme štyri góly a myslím si, že remíza je spravodlivá.“