Dortmund
Dortmund

Real vstal z mŕtvych a Ancelotti v predstihu venoval hrdinovi Zlatú loptu

Fotogaléria (22)
Futbalista Realu Madrid Vinícius Junior (druhý zľava) sa teší so spoluhráčmi z gólu v zápase 3. kola ligovej fázy Ligy majstrov Real Madrid - Borussia Dortmund. (Autor: TASR/AP)
Boris Vanya|23. okt 2024 o 08:00

Vinícius Junior strelil hetrik.

MADRID, BRATISLAVA. Čeliť Realu Madrid v pohárovej Európe musí byť frustrujúce. Je to nerozlúštiteľný tím, schopný vydať zo seba najlepšie, keď čelí najväčšiemu tlaku, napísal v utorok pred polnocou španielsky športový portál Marca.

143 dní po finále Ligy majstrov 2024 vo Wembley sa jeho aktéri stretli znovu a bol to vrchol bohatého futbalového večera. Real Madrid zdolal Borussiu Dortmund 5:2, hoci ešte po hodine hry viedli hostia 2:0.

Marca velebila Biely balet, ale vyzdvihla aj výkon súpera a prácu tureckého trénera nemeckého tímu Nuriho Sahina.

„Bývalý hráč Realu Madrid a najmladší tréner v Lige majstrov Nuri Sahin formuje mužstvo, ktoré musíte brať vážne. V minulej sezóne sa dostalo až do finále a aj v tejto mieri vysoko. Dortmund je húževnatý a dobre organizovaný tím, ktorý prehral, lebo na Santiago Bernabéu sa diali nevysvetliteľné veci.“

Keby tu bol Tony Kroos...

Keď futbalisti Realu Madrid schádzali po prvom polčase zápasu proti Borussii Dortmund do šatní, odprevádzal ich ohlušujúci piskot tribún. Na ich jasné víťazstvo by v tej chvíli nepomysleli asi ani najväčší optimisti.

Fotogaléria zo zápasu Real Madrid - Borussia Dortmund, Liga majstrov (3. kolo)

Sabitzer a Nmecha v prvom polčase v strede ihriska vygumovali domáce esá a španielsky komentátor onlajn prenosu s nostalgiou spomínal na Tonyho Kroosa, ktorý po EURO 2024 ukončil kariéru.

Dortmund strelil dva góly v priebehu štyroch minút a keď Bellingham a Rodrygo na druhej strane v dobrej pozícii namierili iba do brvna, hostia mali solídne vyhliadky na dobrý výsledok.

„Hovoriť o strelení troch gólov sa môže zdať ako utópia, preto sme sa zamerali na malé detaily, ako sú presné prihrávky, vyhrávanie osobných súbojov... Museli sme dať našej hre dynamiku a odtiaľ sa všetko odvíjalo,“ odpovedal tréner Carlo Ancelotti po zápase na otázku, aké slová adresoval zverencom po 45 minútach.

Thibaut v tieni strelcov

Jeho kolega Sahin v 55. minúte stiahol z ihriska strelca gólu Gittensa a posilnil defenzívu Waldemarom Antonom, ale jeho plán totálne zlyhal.

Real stupňoval tempo a vrátil sa do zápasu za 107 sekúnd. Najskôr sa do vzduchu zavesil Rüdiger a prudkou hlavičkou nedal brankárovi Kobelovi šancu zasiahnuť. O chvíľu sa prvý raz tešil aj hrdina zápasu Vinícius Júnior, hoci tento zásah ešte muselo potvrdiť video.

Borussia sa mohla ešte raz dostať do vedenia, Beier však vo veľkej šanci neprekonal brankára Courtoise, ktorý stihol včas skrížiť nohy.

„Belgický brankár je často neprávom v tieni strelcov, ale v Reale nie je vyťaženejší hráč ako Thibaut, možno najlepší brankár v histórii klubu. Je to na debatu, ktorú bude treba pre férovosť otvoriť,“ napísala v komentári Marca.

Potom už nasledovali momenty, ktoré nemecký Bild nazval palcovým titulkom Poriadny horor pre Borussiu. 83. minúta: Vázquez - 3:2, 86. Vinícius 4:2, 90+3 Vinícius 5:2.

Pred štvrtým gólom si Vinícius vzal loptu ešte na vlastnej polovici a prešprintoval s ňou až k bránke – Emre Can rýchlo zistil, že rýchlostne na neho nemá a hodil do pomyselného ringu biely uterák.

Získa Zlatú loptu?

Real má toľko talentu, že je schopný vstať z mŕtvych – napísal po zápase As. Najviac sa pochopiteľne skloňovalo meno 24-ročného Brazílčana.

„Aj v druhom polčase sme dlho hrali dobre. Mali sme dobrú šancu na tretí gól, ale potom sme zlyhali v obrane a ukázala sa aj individuálna extratrieda hráčov Realu. Málokto dokáže to, čo Vinicius. Prehra veľmi bolí, mohli sme niečo dosiahnuť, ale musíme sa poučiť,“ vravel na tlačovej konferencii tréner Borussie.

Carlo Ancelotti dokonca v predstihu venoval Brazílčanovi Zlatú loptu. „Vinícius ju získa, ale nie za to, čo urobil dnes večer, ale za to, čo urobil v minulej sezóne. Tieto tri góly už budú hrať rolu v budúcoročnej Zlatej lopte,“ povedal tréner Realu.

Výsledky ankety o Zlatú loptu pre najlepšieho futbalistu sezóny slávnostne vyhlásia 28. októbra v Paríži.

AS Monaco - Crvena zvezda: ONLINE prenos zo zápasu 3. kola Ligy majstrov.online
ut 15:45
Monaco - Crvena zvezdaSledovali ste s nami ONLINE prenos z futbalového zápasu 3. kola ligovej fázy Ligy majstrov: AS Monaco - Crvena zvezda.
ut 15:45
Liga majstrov UEFA.
ne 00:00
AC Miláno - Bruggy, prehľad zápasu 3. kola Ligy majstrov 2024/2025Aktuálny prehľad zápasu AC Miláno - Bruggy, 3. kolo ligovej fázy Ligy majstrov 2024/2025. Zostavy, štatistiky hráčov a online prenos z Ligy majstrov.
ne 00:00
ne 00:00
Monaco - Crvena zvezda, prehľad zápasu 3. kola Ligy majstrov 2024/2025Aktuálny prehľad zápasu Monaco - Crvena zvezda, 3. kolo ligovej fázy Ligy majstrov 2024/2025. Zostavy, štatistiky hráčov a online prenos z Ligy majstrov.
ne 00:00
ne 00:00
Arsenal - Šachtar, prehľad zápasu 3. kola Ligy majstrov 2024/2025Aktuálny prehľad zápasu Arsenal - Šachtar, 3. kolo ligovej fázy Ligy majstrov 2024/2025. Zostavy, štatistiky hráčov a online prenos z Ligy majstrov.
ne 00:00
ne 00:00
Aston Villa - Bologna, prehľad zápasu 3. kola Ligy majstrov 2024/2025Aktuálny prehľad zápasu Aston Villa - Bologna, 3. kolo ligovej fázy Ligy majstrov 2024/2025. Zostavy, štatistiky hráčov a online prenos z Ligy majstrov.
ne 00:00
ne 00:00
Juventus FC - Stuttgart, prehľad zápasu 3. kola Ligy majstrov 2024/2025Aktuálny prehľad zápasu Juventus FC - Stuttgart, 3. kolo ligovej fázy Ligy majstrov 2024/2025. Zostavy, štatistiky hráčov a online prenos z Ligy majstrov.
ne 00:00
ne 00:00
PSG - PSV, prehľad zápasu 3. kola Ligy majstrov 2024/2025Aktuálny prehľad zápasu PSG - PSV, 3. kolo ligovej fázy Ligy majstrov 2024/2025. Zostavy, štatistiky hráčov a online prenos z Ligy majstrov.
ne 00:00
ne 00:00
Real Madrid - Dortmund, prehľad zápasu 3. kola Ligy majstrov 2024/2025Aktuálny prehľad zápasu Real Madrid - Dortmund, 3. kolo ligovej fázy Ligy majstrov 2024/2025. Zostavy, štatistiky hráčov a online prenos z Ligy majstrov.
ne 00:00
ne 00:00
Sturm Graz - Sporting, prehľad zápasu 3. kola Ligy majstrov 2024/2025Aktuálny prehľad zápasu Sturm Graz - Sporting, 3. kolo ligovej fázy Ligy majstrov 2024/2025. Zostavy, štatistiky hráčov a online prenos z Ligy majstrov.
ne 00:00
Liga majstrov»Liga majstrov 2024/2025»Real vstal z mŕtvych a Ancelotti v predstihu venoval hrdinovi Zlatú loptu