V pohári im vyfúkli Slovan Bratislava, na revanš si vzali titul i postup

Futbalisti Šoporne sa tešia z postupu do štvrtej ligy.
Futbalisti Šoporne sa tešia z postupu do štvrtej ligy. (Autor: Milan Pospiš)
Marián Dragúň|28. jún 2024 o 08:00

Čerstvý nováčik štvrtej ligy platí hráčom iba za víťazstvá.

ŠOPORŇA. Vlani prehrala Šoporňa tri kolá pred koncom západniarskej piatej ligy Juhovýchod v druhom Branči jasným trojgólovým rozdielom (4:1), kým tri kolá pred koncom tejto sezóny nedala vedúcemu Branču v šesťbodovom šlágri šancu a po domácom víťazstve 3:0 bola zrazu - vzhľadom na zostávajúci žreb - najhorúcejším kandidátom na zisk nečakaného titulu.

Šoporňania zimovali na treťom mieste za favorizovanou dvojicou Branč – Kostolné Kračany s päť a štvorbodovou stratou. Nováčik z Kostolných Kračian síce v piatom jarnom kole naplnil úmysel zo zimy a prvý Branč doma pri Dunaji zdolal 2:0, lenže, kde sa dvaja bijú, vyhráva tretí.

Jar hodná majstra

Po jeseni tretia Šoporňa prehrala za celú odvetnú časť iba raz, v prvom jarnom kole práve v Kostolných Kračanoch po bitke tesne 3:2, ale záver sezóny mala priam nezadržateľný.

Dodať však treba i to, že vicemajstrovskému Branču sťažovala cestu za postupom nevídaná maródka a bývalý hráč Slovana Bratislava či Dinama Tbilisi Miloš Krško, ktorý si sadol v zime na lavičku, kde sa čakajú hlavne víťazstvá, nachádzal ku koncu sezóny v kabíne doslova lazaret.

Vlani siedma Šoporňa bola však pripravená, situáciu využila dokonale a predviedla jar hodnú majstra. Po jeseni strácala na lídra päť bodov, no súťaž vyhrala o štyri. Kolo pred koncom sa prvýkrát vyhupla na najvyšší stupienok, no a v poslednom kole si išla do posledného Nededu pre majstrovský pohár so šampanským v batohoch.

V článku sa dočítate

• Ako rekordne rýchlo vyhodili trénera?
  • Ako odmeňujú hráčov?
  • Koľko červených kariet dostali v Bábe?
  • Koľko bratov s menom Jánošík hrá v tíme?
  • Ako dopadol zápas o všetko proti Branču?
  • Prečo neprišiel Slovan k nim, ale do Branču?

Početný fanklub ŠK cestoval na derniéru úspešnej sezóny aj s patričnými zásobami a keď už v polčase svietilo na tabuli 0:5, radosť žlto-modrých nemala konca-kraja.

„Bujaré oslavy začali hneď po víťazstve 6:0 a prevzatí majstrovského pohára i medailí v Nedede a trvali prakticky až do pondelka večera,“ povie pre Sportnet prezident, vedúci mužstva a v jeseni istý čas aj tréner ŠK Šoporňa Stanislav Rosypal.

„Práve najbližšiu sobotu máme v obci ešte oficiálnu oslavu, ktorá bude spojená so slávnostnou pripomienkou 90. výročia založenia futbalového klubu. Hneď začiatkom júla potom začíname letnú prípravu na štvrtú ligu, teda historicky najvyššiu súťaž, akú sme kedy hrali.“

Prvý muž futbalu vo vyše štvortisícovej obci neďaleko Serede jedným dychom dodal, že to je zrejme aj najvyššia súťaž, v akej môže Šoporňa reálne aj pôsobiť.

Trénera prepustili už po 1. kole

„Po zlom úvode sezóny sme museli prepustiť trénera Jozefa Kozáka, lebo sa to celé neuberalo správnym smerom. Ako tréner som mužstvo viedol ja a v zime sme získali Róberta Scherhaufera zo Serede, ktorého sme poznali a vedeli, do čoho ideme,“ neobišiel chlap pre všetko ani nečakané patálie z minulého leta, keď dostala Šoporňa najskôr veľkú päťku v prvom kole Slovnaft Cupu v Bábe (5:1) a potom v prvom kole ligovej súťaže iba remizovala doma s nováčikom z Kostolných Kračian 1:1.

„Potom sme odohrali vonku ešte dva zvláštne zápasy, vo štvrtom kole sme prehrali 4:0 v Tovarníkoch a v šiestom 5:1 vo Veľkom Mederi.“

Čo vlastne rozhodlo, že ŠK dohnal päťbodovú stratu z jesene a neľahkú súťaž vyhral o štyri body, zisťujeme.

Domov»Futbalnet»V pohári im vyfúkli Slovan Bratislava, na revanš si vzali titul i postup