Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Opustí Sterling Manchester City? Zranenie Torresa mu však dáva šancu

Raheem Sterling v drese Manchester City. (Autor: TASR/AP)
SITA|15. okt 2021 o 17:43

Torres bude pauzovať možno až tri mesiace.

MANCHESTER. Tréner Pep Guardiola z anglického futbalového klubu Manchester City nemôže zaručiť krídelníkovi Raheemovi Sterlingovi viac času stráveného na ihrisku v súťažných dueloch a je otvorený prípadnému odchodu 26-ročného jamajského rodáka do iného tímu.

Anglický reprezentant sa vo štvrtok nechal počuť, že zvažuje prestup "niekam inam", keďže dostáva stále menej a menej šancí na ihrisku.

V tejto sezóne bol v základnej zostave obhajcu majstrovského titulu len v dvoch zo siedmich duelov Premier League. A hneď v piatok sa dočkal reakcie trénera Guardiolu.

"Žiadny hráč odo mňa nemôže dostať záruku a všetci to vedia. Rozprával som sa s nimi o tom už veľakrát. Nemôžem niekomu zaručiť istý počet minút na hracej ploche. Hráči musia za seba hovoriť na trávniku, tak je to najlepšie," poznamenal španielsky kormidelník.

"Za seba môžem povedať, že túžim, aby boli Raheem aj všetci ostatní spokojní. Každý musí byť spokojný s tým, že je súčasťou tohto klubu. Ak toto nie je ten prípad, každý má voľnú ruku pri výbere alternatívy, ktorá je najlepšia pre neho a jeho rodinu a blízkych," myslí si Guardiola.

Súpermi Sterlinga na tri miesta sú ďalší piati futbalisti - Phil Foden, Gabriel Jesus, Riyad Mahrez, Ferran Torres a Jack Grealish.

Minutáž Sterlinga sa môže zvýšiť po zranení Torresa, ktorý podľa Guardiolu bude pauzovať možno až tri mesiace.

Súvisiace články