Neapol s Lobotkom je v osemfinále, Atlético nedalo gól oslabenému FC Bruggy

Radosť hráčov SSC Neapol.
Radosť hráčov SSC Neapol. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|12. okt 2022 o 20:38 (aktualizované 12. okt 2022 o 20:46)

Belgičania stále neinkasovali.

BRATISLAVA. Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom postúpili do osemfinále Ligy majstrov.

Definitívu dosiahli v stredajšom zápase 4. kola skupinovej fázy, keď doma zdolali holandský Ajax Amsterdam 4:2.

V druhom zápase dosiahli hráči belgického FC Bruggy remízu na ihrisku Atlética Madrid, vďaka ktorej si takisto v predstihu zabezpečili postup.

Španielsky tím nevyužil krátku presilovku v závere, keď bol vylúčený domáci Kamal Sowah.

Bruggy suverénne vedú skupinu B s desiatimi bodmi, v Lige majstrov zatiaľ neinkasovali. Atlético má len štyri body, Porto a Bayer Leverkusen pred vzájomným zápasom tri.

Už v utorok získali miestenku vo vyraďovačke obhajca Real Madrid a Manchester City.

Neapol rozhodol do polčasu

Neapol potreboval na spečatenie postupu vybojovať aspoň bod a svoj cieľ začal napĺňať gólom už v úvode stretnutia.

Vo 4. minúte si Hirving Lozano narazil loptu s Piotrom Zieliňským, ktorého oblúčik za obranu poslal hlavou k zadnej žrdi a dostal taliansky tím do vedenia.

Po štvrťhodine hry to bolo už 2:0 pre favorita, Chviča Kvaracchelia po úniku z ľavej strany našiel v šestnástke Giacoma Raspadoriho a ten z jedenástich metrov "zavesil" loptu priamo do pravého horného roku bránky súpera.

ONLINE prenos

ste sledovali na tomto odkaze >>>

Ajax vykresal nádej hneď po zmene strán, keď sa prudkou hlavičkou presadil Davy Klaassen, no po hodine hry zahral rukou v šestnástke Jurrien Timber a Kvaracchelia penaltu bezpečne premenil - 3:1.

Pokutový kop zvládol aj na druhej strane Steven Bergwijn v 83. minúte, no zverenci trénera Luciana Spallettiho tesný náskok udržali a v závere ho ešte zvýraznil Victor Osimhen na 4:2.

Domáci vyhrali deviaty zápas v sérii, v A-skupine ešte nestratili ani bod.

V Madride gól nepadol

Atlético malo v súboji s Bruggami od začiatku herne i strelecky navrch, no ani raz nedokázalo prekonať defenzívu prekvapenia súťaže.

V 14. minúte prenikol do šestnástky Antoine Griezmann, brankár Simon Mignolet však jeho pokus nohou zlikvidoval.

Po dvadsiatich minútach spálil ďalšiu šancu Angel Correa a o tri minúty neskôr sa domáci tešili predčasne, gól pre ofsajd Saula Nigueza neplatil.

Po necelej polhodine hry Mignolet zmaril gólovú hlavičku Griezmanna a na konci polčasu síce arbiter nariadil pokutový kop pre Bruggy po zákroku na Tajona Buchanana, ale po pozretí videa ho odvolal.

Aj po prestávke "čaroval" Mignolet, opätovne na ňom stroskotali Griezmann a Correa a keďže belgický tím odolal aj záverečnému tlaku "Los Colchoneros" po vylúčení Kamala Sowaha v 82. minúte, môže sa tešiť na jarnú fázu súťaže.

Liga majstrov - streda - 4. kolo:

A-skupina:

SSC Neapol - Ajax Amsterdam 4:2 (2:0)

Góly: 4. Lozano, 16. Raspadori, 62. Kvaracchelia (z 11 m), 89. Osimhen - 49. Klaassen, 83. Bergwijn (z 11 m)

/Stanislav Lobotka (Neapol) odohral celý zápas/

B-skupina:

Atlético Madrid - FC Bruggy 0:0

ČK: 82. Sowah (Bruggy) po druhej ŽK

Domov»Futbal»Liga majstrov»Neapol s Lobotkom je v osemfinále, Atlético nedalo gól oslabenému FC Bruggy