Trnava pokračuje na víťaznej vlne, zápas v Podbrezovej otočila v druhom polčase

Michal Ďuriš sa raduje po strelení gólu.
Michal Ďuriš sa raduje po strelení gólu. (Autor: TASR)
TASR|26. nov 2023 o 19:29 (aktualizované 26. nov 2023 o 21:49)

Futbalisti Spartaku vyhrali svoj tretí ligový zápas v rade.

Góly: 16. Blahút - 52. Ďuriš, 76. Bainovič

Rozhodovali: Očenáš - Vorel, Bednár, ŽK: Paraj - Ofori

Podbrezová: Ludha - Bartoš, Oravec, Grešák - Kováčik, Bajo (84. Ďatko), Paraj, Blahút (88. Talakov) - Galčík (65. Ridwan), Assinor (84. Kuzma) - Kabongo

Trnava: Takáč - Koštrna, Štetina, Kóša, Daniel - Bukata (90.+4 Bernát), Zeljkovič, Bainovič (80. Procházka) - Azango (87. Šulek), Ďuriš (90.+4 Paur), Ofori

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

PODBREZOVÁ. Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v nedeľňajšom zápase 15. kola Niké ligy na ihrisku FK Železiarne Podbrezová 2:1, keď v druhom polčase otočili z 0:1.

Trnavčania si pripísali štvrtý triumf po sebe a poskočili na tretie miesto tabuľky. Na druhú Žilinu strácajú dva body, na vedúci Slovan osem.

Domáci išli do vedenia po štvrťhodine, keď sa presadil Blahút. Spartak vyrovnal sedem minút po zmene strán, po priamom kope skóroval zblízka kanonier Ďuriš.

Hostia rozhodli o triumfe v 76. minúte, na 2:1 upravil z priameho kopu Bainovič. Podbrezová figuruje na piatom mieste o bod za štvrtou Dunajskou Stredou.