Gerard Pique.
Gerard Pique. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. nov 2022 o 08:25

Piqué pritom pôvodne nemal ani sedieť na lavičke.

BARCELONA. Španielsky futbalista Gerard Piqué zakončil svoju kariéru červenou kartou, ktorú dostal v závere prvého polčasu utorňajšieho zápasu 14. kola španielskej ligy na ihrisku Osasuny Pamplona (2:1).

Tridsaťpäťročný stopér pritom ani nezasiahol do stretnutia a sedel len na lavičke náhradníkov.

Katalánci prehrávali po polčase 0:1 a navyše prišli o kanoniera Roberta Lewandowského, ktorý videl už v 31. minúte druhú žltú kartu a išiel predčasne pod sprchy.

To sa nepáčilo Piquému, po odpískaní polčasu vyšiel na ihrisko za rozhodcom Jesusom Gilom Manzanom a diskutoval s ním, až kým obaja nevošli do tunela.

Z neho sa však už nevrátil, keďže hlavný arbiter ho počas prestávky vylúčil.

Piqué pritom pôvodne ani nemal štartovať v zápas e, keďže so svojou bohatou kariérou sa rozlúčil už v sobotňajšom domácom stretnutí s Almeriou na Camp Nou (2:0).

Nakoniec však figuroval v kádri trénera Xaviho Hernándeza aj v utorok. Informovala agentúra dpa.