Aubameyang sa vrátil do Londýna. Arsenal nevie, prečo ho Gabon poslal späť

Pierre-Emerick Aubameyang. (Autor: TASR/AP)
SITA|19. jan 2022 o 20:45

Aubameyang musí podstúpiť detailné lekárske vyšetrenia.

LONDÝN. Futbalový útočník Pierre-Emerick Aubameyang sa už vrátil do Londýna do svojho klubu Arsenal FC a aktuálne podstupuje detailné lekárske vyšetrenia najmä v spojitosti s činnosťou srdca.

Arteta: Musíme si overiť jeho stav

Tridsaťdvaročný francúzsky rodák, ktorý reprezentuje Gabon, totiž nedávno prekonal ochorenie COVID-19 a to ho vyradilo z hry v národnom tíme na Africkom pohári národov.

Lekári Africkej futbalovej konfederácie (CAF) totiž u neho a aj reprezentačného spoluhráča Maria Leminu (Nice) diagnostikovali lézie v oblasti srdca.

"Od zástupcovi futbalovej reprezentácie Gabonu sme nedostali dôvod, prečo ho poslali do klubu. Je však našou povinnosťou, aby sme sa po medicínskej stránke uistili, že je hráč v poriadku a v dobrej kondícii.

Musíme si overiť, ako je na tom v spomenutej záležitosti, keďže doteraz problémy so srdcom nemal," uviedol v stredu kouč Arsenalu Mikel Arteta.

Grabon postúpil aj bez Aubameyanga

Gabon si aj bez Aubameyanga a Leminu zaistil postup zo základnej C-skupiny do vyraďovacej časti, keď zdolal Komory 1:0 a remizoval s Ghanou 1:1 aj Marokom 2:2.

Aubameyang a Lemina mali pozitívny test na koronavírus pri prílete do Kamerunu, kde sa koná spomenutý africký futbalový šampionát.

Pierre-Emerick Aubameyang v londýnskom Arsenale len nedávno prišiel o kapitánsku pásku za opakované prehrešky voči disciplíne, pred odchodom na APN vynechal z uvedeného dôvodu niekoľko súťažných duelu Arsenalu.

Tabuľka

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: