Útočník Bayernu Mníchov Harry Kane sa teší z gólu.
Útočník Bayernu Mníchov Harry Kane sa teší z gólu. (Autor: TASR/dpa via AP)
TASR|28. okt 2023 o 17:55 (aktualizované 28. okt 2023 o 20:50)

Anglický útočník strelil druhý hetrik za Bayern.

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov deklasovali v sobotnom zápase 9. kola nemeckej Bundesligy Darmstadt 8:0. Anglický útočník Harry Kane zaznamenal svoj druhý hetrik od príchodu do Mníchova.

Brankár a kapitán tímu Manuel Neuer vychytal čisté konto, na trávnik sa po zranení vrátil po 331 dňoch. Domáci dali všetky góly v druhom polčase.

Bayern nevstúpil do zápasu najlepšie, hneď v 4. minúte obdržal červenú kartu stredopoliar Joshua Kimmich. Hostia sa však z početnej výhody dlho netešili, od 21. minúty hrali bez Klausa Gjasulu.

Misky váh sa navyše preklopili o 20 minút neskôr, keď do spŕch putoval z tímu hostí aj Matej Maglica. Do záveru prvého polčasu gól nepadol, kanonáda domáceho tímu prišla v druhej polovici stretnutia.

Okrem Kanea sa presadili aj Leroy Sane a Jamal Musiala, ktorí strelili po dva góly, jeden presný zásah pridal Thomas Müller.

Ozdobou bol najmä presný zásah Kanea na 5:0 v 69. minúte, keď ďalekonosnou strelou z vlastnej polovice ihriska prehodil brankára Marcela Schuhena.

Bayern figuruje na čele neúplnej tabuľky s 23 bodmi.

Lipsko hladko zdolalo 1. FC Kolín 6:0, dvoma gólmi k tomu prispel Lois Openda.

Hoffenheim prekvapivo ukončil sedemzápasovú víťaznú sériu Stuttgartu, na jeho pôde triumfoval 3:2. Union Berlín prehral už siedmykrát za sebou, Brémam podľahol 0:2. Od zostupovej pozície v tabuľke ho delí jediný bod.

Bundesliga - 9. kolo:

Bayern Mníchov - Darmstadt 8:0 (0:0)

Góly: 51., 69. a 88. Kane, 56. a 64. Sane, 60. a 76. Musiala, 71. Müller

ČK: 4. Kimmich - 21. Gjasula, 41. Maglica

Augsburg - Wolfsburg 3:2 (1:2)

Góly: 17. Tietz, 79. Bornauw (vl.), 82. Engels - 35. Wind, 45. Majer (z 11 m)

ČK: 87. Uduokhai (Augsburg) po 2. ŽK

Werder Brémy - Union Berlín 2:0 (1:0)

Góly: 38. Knoche (vl.), 75. Ducksch

ČK: 60. Khedira (Berlín)

Borussia Mönchengladbach - Heidenheim 2:1 (1:1)

Góly: 4. a 52. Plea - 38. Dinkci

Stuttgart - Hoffenheim 2:3 (0:2)

Góly: 61. Führich, 74. Undav - 5. Promel, 21. Weghorst (z 11 m), 66. Skov

Lipsko - 1. FC Kolín 6:0 (4:0)

Góly: 40. a 45.+3 Openda, 15. Werner (z 11m), 43. Raum, 88. Šeško, 90.+2 Baumgartner

ČK: 80. Olesen (Kolín)

Tabuľka Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»VIDEO: Ozdobou bol zásah Kanea, Bayern strelil osem gólov za polčas