Dortmund deklasoval Wolfsburg, Bénes sa po štyroch minútach zranil

Erling Haaland sa teší so spoluhráčmi.
Erling Haaland sa teší so spoluhráčmi. (Autor: SITA/AP)
TASR|16. apr 2022 o 17:45 (aktualizované 16. apr 2022 o 20:48)

Peter Pekarík odohral celé stretnutie za Herthu Berlín.

MNÍCHOV. Futbalisti Borussie Dortmund deklasovali v 30. kole nemeckej Bundesligy Wolfsburg 6:1.

O presné zásahy sa postaralo päť strelcov, Erling Braut Haaland dal dva. Hráči Dortmundu znížili odstup od vedúceho Bayernu Mníchov na šesť bodov, no Bavori majú svoj súboj 30. kola ešte pred sebou, v nedeľu nastúpia na pôde Bielefeldu.

Slovenský obranca Peter Pekarík odohral celé stretnutie za Herthu Berlín, jeho tím zvíťazil na trávniku Augsburgu 1:0 gólom Suata Serdara v 49. minúte.

Po remíze Stuttgartu v Mainzi 0:0 sa Hertha posunula na 15. miesto, posledné nad čiarou istej záchrany. Pred Stuttgartom má náskok jedného bodu.

V stretnutí Borussia Mönchengladbach - 1. FC Kolín nad Rýnom (1:3) sa predstavili dvaja Slováci, no domáci László Bénes strávil na trávniku iba štyri minúty. Na ihrisko prišiel v 71. minúte a už v 75. minúte ho opustil po zdravotných problémoch.

Ondrej Duda nastúpil za hostí v 80. minúte. Kolínčania rozhodli súboj tromi gólmi v prvom polčase a držia si pozíciu zaisťujúcu miestenku v európskych klubových súťažiach.

Bundesliga - 30. kolo:

Borussia Mönchengladbach - 1. FC Kolín nad Rýnom 1:3 (0:3)

Góly: 85. Embolo - 5. Modeste, 20. Kainz, 34. Ljubičič

/László Bénes (Borussia) hral od 71. min do 75. min/

/Ondrej Duda (Kolín) nastúpil v 80. min/

Borussia Dortmund - VfL Wolfsburg 6:1 (5:0)

Góly: 38. a 54. Haaland, 24. Rothe, 26. Witsel, 28. Akanji, 35. Can - 82. Baku

FC Augsburg - Hertha Berlín 0:1 (0:0)

Gól: 49. Serdar

/Peter Pekarík (Hertha) celý duel/

FSV Mainz 05 - VfB Stuttgart 0:0

SC Freiburg - VfL Bochum 3:0 (2:0)

Góly: 16. a 53. Sallai, 5. Kubler, ČK: 68. Stafylidis (Bochum)

Tabuľka Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Dortmund deklasoval Wolfsburg, Bénes sa po štyroch minútach zranil