Lewandowski strelecky mlčal, Bayern však zvýšil svoj náskok

Futbalisti Bayernu Mníchov sa tešia z gólu.
Futbalisti Bayernu Mníchov sa tešia z gólu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR, pf|11. dec 2021 o 17:50 (aktualizované 11. dec 2021 o 20:32)

Mníchovčanov potešilo zaváhanie Dortmundu.

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v sobotňajšom zápase 15. kola nemeckej Bundesligy nad Mainzom 2:1, hoci po polčase prehrávali 0:1.

Robert Lewandowski sa druhýkrát za sebou v lige nepresadil, o obrat sa zaslúžili Francúz Kingsley Coman a nemecký záložník Jamal Musiala.

Bavori zvýšili náskok na čele súťaže už na šesť bodov, pretože Borussia Dortmund iba remizovala na ihrisku Bochumu 1:1. V 85. minúte stretnutia zariadil aspoň bod pre favorita zápasu Julian Brandt.

Borussia Mönchengladbach prehrala tretí duel v rade, tentokrát na pôde Lipska 1:4. Za hostí nastúpil od 54. minúte aj slovenský stredopoliar László Bénes.

Tabuľka

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Lewandowski strelecky mlčal, Bayern však zvýšil svoj náskok