Bayern šokujúco prehral. Toto si odfoťte, hovoril komentátor

Thomas Müller.
Thomas Müller. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|27. okt 2021 o 22:37 (aktualizované 27. okt 2021 o 23:18)

Dvakrát skórovali Bensebaini a Embolo.

BERLÍN. Bayern Mníchov skončil už v šestnásťfinále Nemeckého pohára. V stredu totiž prehral na pôde Borussie Mönchengladbach šokujúcim skóre 0:5.

Je to vôbec jeho najvyššia prehra v histórii súťaže. Bavori doteraz najvyššie v národnej pohárovej súťaži prehrali 1:5 vo štvrťfinále v roku 1972 s Kolínom.

Už po 21 minútach prehrával nemecký majster 0:3, pričom Manuel Neuer inkasoval z prvých troch striel na jeho bránu. Skóre duelu otvoril v druhej minúte Kouadio Koné a o ďalšie dva presné zásahy sa postaral Ramy Bensebaini.

Po zmene strán sa žiaden obrat nekonal. Práve naopak.

Bayern sa naďalej herne trápil a po ďalších zaváhaniach obrancov v červených dresoch dvakrát skóroval aj švajčiarsky reprezentant Breel Embolo.

Na výsledkovej tabuli tak v 58. minúte zápasu svietilo skóre 5:0. "Toto si odfoťte," povedal v priamom prenose komentátor Nova Sportu.

Nedarilo sa ani bundesligovému Bayeru Leverkusen, ktorý na vlastnom štadióne podľahol druholigovému Karlsruhe 1:2. V 63. minúte strelil víťazný gól Kyoung-Rok Choi po tom, čo využil chybu brankára Lukáša Hradeckého.

Kolínsky 1. FC zvíťazil na ihrisku VfB Stuttgart 2:0, slovenský stredopoliar Ondrej Duda nastúpil za hostí v 72. minúte. Fortuna Düsseldorf v základnej zostave s útočníkom Róbertom Boženíkom prehrala na trávniku Hannoveru 0:3.

Nemecký pohár - šestnásťfinále:

Mönchengladbach - Bayern Mníchov 5:0 (3:0)

Góly: 2. Koné, 15. a 21. Bensebaini (druhý z 11 m), 51. a 58. Embolo

Bayer Leverkusen - Karlsruhe 1:2 (0:1)

Góly: 54. Frimpong - 5. Cueto, 63. Choi

Bochum - Augsburg 2:2, 5:4 po penaltách (0:1)

Góly: 12. a 53. Pantovič - 55. Oxford, 58. Vargas

Dynamo Drážďany - St. Pauli 2:3 pp (0:0)

Góly: 66. Daferner, 73. Ziereis (vlastný) - 63. Paqarada, 72. Dittgen, 101. Buchtmann

Mannheim - Union Berlín 1:3 pp (1:1)

Góly: 4. Rossipal - 18. a 118. Behres, 95. Awoniyi

Hannover - Fortuna Düsseldorf 3:0 (1:0)

Góly: 30. Kerk, 90+2. a 90+5. Beier

Stuttgart – Kolín nad Rýnom 0:2 (0:0)

Góly: 72. a 77. Modeste

Regensburg - Rostock 3:3, 2:4 po penaltách (0:1)

Góly: 71. Singh, 90+1. Zwarts, 101. Breitkreuz - 9. Riedel, 56. Mamba, 120+1. Breier

Domov»Futbal»Nemecko»DFB Pokal»Bayern šokujúco prehral. Toto si odfoťte, hovoril komentátor