Slovenský futbalista Lászlo Bénes v drese Hamburgu SV.
Slovenský futbalista Lászlo Bénes v drese Hamburgu SV. (Autor: TASR/DPA )
SITA|30. sep 2023 o 14:45

V doterajšom priebehu sezóny zaznamenal 26-ročný rodák z Dunajskej Stredy šesť gólov a tri asistencie.

BRATISLAVA. László Bénes mal síce v nedávnych stretnutiach herný i strelecký útlm, no v piatkovom stretnutí 8. kola nemeckej II. bundesligy rozhodol premeneným pokutovým kopom v 83. minúte o víťazstve Hamburgu 1:0 nad dovtedajším lídrom - Fortunou Düsseldorf.

Mužstvo zo severu Nemecka sa po najtesnejšom triumfe prepracovalo na priebežný líderský post v tabuľke.

„Všetci sme vedeli, že sme v posledných dvoch zápasoch hrali zle. Ukázali sme však dobrú odpoveď.

Keď do toho dáme od prvej minúty všetko a hráme útočný futbal, tak to dopadne tak, že súper ledva pričuchne k zápasu.

Bol to zápas o jednom góle. Som rád, že sme si udržali čisté konto,“ povedal Bénes podľa oficiálneho webu HSV.

V doterajšom priebehu sezóny zaznamenal 26-ročný rodák z Dunajskej Stredy šesť presných zásahov a tri gólové prihrávky.

Podľa trénera Hamburgu Tima Waltera však po septembrovej reprezentačnej prestávke nepredvádzal to najlepšie, čo je v ňom, predovšetkým v Elversbergu a Osnabrücku, kde Hamburg prehral identicky 1:2.

„V Elversbergu aj v Osnabrücku predviedol dobré veci, ale celkovo bol príliš pomalý,“ poznamenal Walter podľa webu kicker.de a dodal, že Bénesovi akoby chýbalo väčšie nasadenie.

„To znamenalo, že bol vždy o krok pomalší. Určite na tom bude pracovať a opäť bude podávať výkony ako predtým.

To je jeho cieľ a je to aj požiadavka z našej strany smerom k nemu. Vieme, čo v ňom je,“ poznamenal ešte pred duelom proti Fortune Düsseldorf 47-ročný lodivod Hamburgu.

Tabuľka II. bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Mal útlm, tréner však nad ním palicu nezlomil. Bénes sa mu odvďačil víťazným gólom