Obranca, stredopoliar i útočník. Slováci v Poľsku excelovali

Radosť hráčov Cracovie Krakov. (Autor: Facebook/KS Cracovia Krakov.)
Sportnet|20. dec 2021 o 15:00

Najlepšie čísla mal Michal Sipľak z Cracovie.

BRATISLAVA. Tradičné mená v nominácii absentujú. V rebríčku piatich najlepších Slovákov v elitných zahraničných ligách sú hráči, ktorých by tipoval len málokto.

V prvej trojke sú obranca, stredopoliar i útočník. A všetci z jednej ligy. Na záver roka sa vo výbornej forme ukázali Slováci, ktorí hrajú v poľskej Ekstraklase.

Najlepší Michal Sipľak

Najvyššie čísla od špecializovaného portálu Sofascore.com dostal Michal Sipľak z KS Cracovia. Odchovanec bardejovského futbalu bol pri výhre Krakova 2:0.

Na ihrisku strávil celých deväťdesiat minút a vyslúžil si známku 7.9.

Výbornými defenzívnymi zákrokmi dopomohol, že do priestoru brány Krakova letela len jedna strela. V držaní lopty Krakovčania zaostávali, no až sedemkrát ohrozili priestor brány, preto je ich výhra zaslúžená.

Vďaka triumfu je Cracovia na deviatom mieste tabuľky poľskej najvyššej súťaže.

Góly Škvarku a Zreľáka

Na druhej priečke skončil záložník Michal Škvarka, ktorý gólom dopomohol svojmu tímu Wisla Krakov k pohodlnému triumfu 3:0.

Wisla pokorila rozdielom triedy posledný tím súťaže Bruk-Bet Termalica Nieciecza a upevnila si trináste miesto tabuľky, ktoré je pre tento slávny klub sklamaním

Škvarka spravil prvé kroky v TJ Dynamo Príbovce, preslávil sa však hlavne v MŠK Žilina. Cez víkend hral do 86. minúty a dostal známku 7.8.

Tretia priečka patrí útočníkovi Adamovi Zreľákovi, ktorý oblieka dres Warta Poznaň. Jediným gólom zariadil svojmu tímu cennú remízu 1:1 na pôde druhého celku Pogon Štetín.

Pre Poznaň je bod z horúcej pôdy dôležitý v boji o záchranu. Aktuálne je na šestnástom mieste poľskej ligy, čo by znamenalo vypadnutie. Na Lecznu stráca dva body.

Bývalý hráč Slovana Bratislava či 1. FC Nürnberg hral celý zápas a získal známku 7.3.

Sabo hral druhý polčas

Spomínaný portál zaradil na štvrtú priečku stredopoliara Christiána Herca, ktorý oblieka dres Grasshopper Zürich.

Ten v najvyššej švajčiarskej súťaži remizoval na pôde druhého Bazileja 2:2 a je na šiestej priečke Superligy. Herc hral do 78. minúty a dostal známku 7.3. Minulý týždeň obsadil v tomto rebríčku prvé miesto.

Piatu priečku obsadil cez víkend záložník Erik Sabo, ktorý bol pri výhre svojho Rizesporu v tureckej Süper Lig 1:0. Sedemnásty tím tabuľky zdolal devätnásty Yeni Malatyaspor a získal dôležité tri body v boji o záchranu.

Sabo hral od 46. minúty a dostal známku 7.3.

Portál SofaScore.com známkuje hráčov v piatich najlepších európskych ligách (anglická, nemecká, talianska, španielska, francúzska), ale aj najvyššie súťaže v Belgicku, Dánsku, Holandsku, Nórsku, Portugalsku, Rakúsku, Rusku, Škótsku, Švédsku, Turecku či USA.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: