Florian Wirtz oslavuje so spoluhráčmi po tom, ako strelil druhý gól v zápase nemeckej Bundseligy Borussia Mönchengladbach - Bayer Leverkusen. (Autor: TASR/DPA)
Sportnet|23. aug 2024 o 22:34

Leverkusen viedol po prvom polčase už 2:0.

Bundesliga - 1. kolo

Mönchengladbach - Leverkusen 2:3 (0:2)

Góly: 59. Elvedi, 85. Kleindienst - 12. Xhaka, 38., 90+11. Wirtz

MÖNCHENGLADBACH. Futbalisti Bayeru Leverkusen vyhrali na úvod novej sezóny nemeckej Bundesligy na trávniku Borussie Mönchengladbach 3:2.

Hostia sa dostali do vedenia už v 12. minúte po exkluzívnej strele spoza šestnástky Granita Xhaku do rohu brány domácich.

O 26 minút neskôr si otvoril svoj strelecký účet v novej sezóne aj nemecký supertalent Florian Wirtz, ktorý zvýšil na 2:0.

Domácim ešte v prvom polčase neuznali pre faul gól, no v 60. minúte znížil na 1:2 Nico Elvedi.

To, čo zdobilo Leverkusen v minulej sezóne - góly v závere zápasov - pocítili zverenci Xabiho Alonsa na vlastnej koži.

V 85. minúte sa po zmätku v pokutovom území dostal po centri k lopte Tim Kleindienst, ktorý vyrovnal na 2:2.

V úplnom závere nadstaveného času však prišiel pokutový kop pre hostí. Kopal ho Wirtz, no nepremenil. K lopte sa po dorážke dostal ako prvý a rozhodol o výhre hostí.

Tabuľka Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»VIDEO: Nový ročník Bundesligy otvoril krásny gól, rozhodla až dodatočná penalta