Výkonný riaditeľ Únie ligových klubov bude vo výkonnom výbore Európskych líg

Výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.
Výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák. (Autor: TASR)
TASR|26. apr 2024 o 14:18

Asociácia Európske ligy združuje profesionálne futbalové súťaže na starom kontinente.

LONDÝN. Na aprílovom Valnom zhromaždení (tzv. General Assembly) asociácie Európskych líg uspel Michal Mertinyák.

Kandidatúru výkonného riaditeľa Únie ligových klubov (ÚLK) vo voľbách do výkonného výboru podporilo 28 z 29 prítomných zástupcov líg. ÚLK, ktorá je riadiacou organizáciou najvyššej slovenskej futbalovej súťaže – Niké ligy, je riadnym členom tejto európskej asociácie od apríla 2022.

"Pred voľbami do výkonného výboru som hovoril so zástupcom takmer každej ligy, chcel som si vypočuť názory všetkých líg, od najmenších až po tie najväčšie.

Je pozitívne, že veľké ligy ako Premier League, či Bundeliga, vnímajú dôležitosť pozície stredných a menších líg, medzi ktoré sa radí i Niké liga.

V súčasnosti sme rešpektovanou súčasťou Európskych líg. Členovia výkonného výboru sa aktívne zúčastňujú rokovaní a sú súčasťou pracovných skupín Európskej futbalovej únii (UEFA), kde zastupujú záujmy Európskych líg.

Prebiehajú debaty o rôznych dôležitých témach ako termínová listina, predaj "fastbetting-ových" práv, či výška solidarity príspevku pre európske futbalové súťaže, ktorý sa nedávno podarilo výrazne zvýšiť.

Je dôležité spojiť regionálne a veľkostne podobné ligy, spolupracovať a viesť konštruktívny dialóg o témach, ktoré nás spoločne trápia,“ uviedol Michal Mertinyák v tlačovej správe.

Asociácia Európske ligy združuje profesionálne futbalové súťaže na starom kontinente.

Medzi jej riadnych členov patrí 31 európskych líg a hlavým cieľom je zlepšiť a chrániť konkurenčnú rovnováhu ligových súťaží pre dobro hry, hráčov, klubov i fanúšikov.

Zástupcovia jednotlivých európskych súťaží sa stretávajú najmenej dvakrát do roka na Valnom zhromaždení Európskych líg.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Výkonný riaditeľ Únie ligových klubov bude vo výkonnom výbore Európskych líg