Fortuna liga je kompletná, náhrada za Senicu splnila všetky podmienky

Ján Mizerák z MFK Skalica.
Ján Mizerák z MFK Skalica. (Autor: facebook/MFK Skalica)
TASR|16. jún 2022 o 11:30

MFK Skalica je oficiálne tretí nováčik.

BRATISLAVA. MFK Skalica je už oficiálne tretí nováčik futbalovej Fortuna ligy 2022/2023. Vstup klubu do najvyššej slovenskej súťaže potvrdilo hlasovaním Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK).

Prezídium ÚLK už 1. júna potvrdilo vstup FK Železiarne Podbrezová (víťaz 2. ligy) a MFK Dukla Banská Bystrica (druhý tím 2. ligy) do najvyššej súťaže po tom, ako oba kluby prešli skráteným licenčným konaním Licenčnej komisie SFZ.

Keďže licenciu pre nový ročník Fortuna ligy ani v odvolacom procese nedostal klub FK Senica, ďalšie uvoľnené miesto vo Fortuna lge bolo ponúknuté Skalici ako tretiemu tímu v 2. lige. Tá napokon tiež splnila podmienky pre najvyššiu súťaž.

"MFK Skalica získal pre sezónu 2022/23 osobitné povolenie pre vstup do Fortuna ligy na základe výsledkov mimoriadneho použitia klubového licenčného systému s podmienkou splnenia infraštruktúrnych kritérií do začiatku jarnej časti sezóny 2022/2023," povedal pre web fortunaliga.sk výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák s tým, že Skalica bude svoje zápasy hrávať na domácom štadióne.

Skalica už medzičasom začala s prípravou na najvyššiu súťaž. Má za sebou už aj jeden prípravný zápas, v ktorom remizovala s Trnavou 0:0. Záhorákov povedie skúsený tréner Juraj Jarábek, ktorý v uplynulej sezóne pôsobil na lavičke ŠKF Sereď.

Nový ročník Fortuna ligy odštartuje v polovici júla, prvé kolo je na programe 15. až 17. júla 2022. V nasledujúcich dňoch bude známy aj presný program zápasov.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Slovensko»Fortuna liga je kompletná, náhrada za Senicu splnila všetky podmienky