Mbappe je v Paríži šťastný a nemyslí na odchod, tvrdí tréner Galtier

Francúzsky futbalista Kylian Mbappé v drese PSG.
Francúzsky futbalista Kylian Mbappé v drese PSG. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. nov 2022 o 16:23

O osude Lionela Messiho však zatiaľ nie je rozhodnuté.


PARÍŽ. Francúzsky futbalista Kylian Mbappe je v Paríži St. Germain šťastný a nechystá sa odísť, tvrdí tréner tímu Christophe Galtier. Zároveň pripustil, že o zotrvaní Argentínčana Lionela Messiho v klube zatiaľ nie je rozhodnuté.

Na konci predchádzajúcej sezóny bol Mbappe na pokraji prestupu do Realu Madrid, no napokon sa rozhodol zostať a s Parížanmi podpísal zmluvu na ďalšie tri roky.

Významnú rolu v tomto rozhodnutí zohrali podľa dohadov peniaze. "Nemyslím si, že mu šlo o peniaze, pretože tie majú všetci futbalisti svetovej triedy, či už v Španielsku, v Anglicku alebo vo Francúzsku.

Myslím, že Kylian jednoducho miluje PSG. Ak je šťastný, prečo by tu nemohol byť aj v budúcej sezóne? Keď si užíva hru a cíti, že je súčasťou tímu, ktorý dokáže vyhrávať a zdolávať veľké výzvy, nemá dôvod odísť," uviedol parížsky kouč. Na otázku, či verí, že je 23-ročný útočník v PSG šťastný, odpovedal: "Áno, samozrejme. Zaručene."

Zmluva Lionela Messiho v Paríži vyprší už v júni budúceho roka a nie je jasné, či sa ju rozhodne predĺžiť.

"Existuje veľa parametrov. Prvá vec je túžba. Chce pokračovať v PSG? Je tu šťastný? Tieto typy rozhodnutí sú záležitosťou hráča a športového riaditeľa Luisa Camposa," vysvetlil Galtier podľa agentúry DPA.

Nachádzate sa tu: