Martin Králik, kapitán SK Dynamo České Budějovice. (Autor: facebook/SK Dynamo České Budějovice)
Sportnet, TASR|23. aug 2022 o 16:20

Bývalý obranca Žiliny predĺžil zmluvu.

ČESKÉ BUDĚJOVICE. Slovenský futbalista Martin Králik pokračuje v kariére v SK Dynamo České Budějovice.

Dvadsaťsedemročný stopér a kapitán mužstva podpísal s účastníkom najvyššej českej súťaže zmluvu do júna 2024.

Králik patrí medzi opory tímu, v Českých Budějoviciach začal svoju tretiu sezónu.

"Som veľmi rád, že mi Dynamo predložilo ponuku na predĺženie zmluvy. Dúfam, že dokážem splatiť dôveru na ihrisku," citoval Králika klubový web Dynama.

Slovenský zadák prestúpil do Českých Budějovíc pred dvomi rokmi z MŠK Žilina. V doterajších štyroch stretnutiach v prebiehajúcej sezóne nechýbal v zostave Dynama ani minútu. V úvodnom kole sa podieľal gólom na víťazstve 2:0 v Pardubiciach.

V juhočeskom klube pôsobí viacero Slovákov: bývalý brankár Nitry Dávid Šípiš, obranca z Trenčína Lukáš Skovajsa, naposledy stredopoliar Spartaka Trnava Jakub Grič, žilinský odchovanec Lukáš Čmelík či exútočník DAC Jakub Švec. Vedie ich rodák z Bytče, tréner Jozef Webber.

Domov»Futbal»Česko»Slovenská enkláva v Českých Budějoviciach sa nezúži, kapitán Králik zostáva