Dúbravka bude v FA Cupe čeliť Haalandovi, štvrťfinále ponúkne aj veľký šláger

Martin Dúbravka vychytal Newcastlu United víťazstvo v penaltovom rozstrele v osemfinále FA Cupu proti Blackburn Rovers. (Autor: REUTERS)
REUTERS|28. feb 2024 o 23:03

Štvrťfinálové dvojice FA Cupu sú známe, favoriti nezaváhali.

LONDÝN. Obhajcovia z Manchestru City sa vo štvrťfinále FA Cupu stretnú s Newcastlom United. Na programe bude aj šláger medzi Liverpool FC a Manchestrom United. Rozhodol o tom stredajší žreb.

Newcastle si v utorok vybojoval postup medzi najlepšiu osmičku triumfom na pôde druholigového Blackburnu Rovers.

Pri výhre 2:1 po penaltách bol ústrednou postavou Newcastlu slovenský brankár Martin Dúbravka.

Ten v zápase predviedol až osem úspešných zákrokov a v rozstrele, ktorý hostia vyhrali 4:3, vychytal dvoch súperov, vrátane najlepšieho strelca Sammieho Szmodicsa.

FA Cup - žreb štvrťfinále

• Wolverhampton Wanderers - Coventry City
  • Manchester United - Liverpool FC
  • Chelsea FC - Leicester City
  • Manchester City - Newcastle United

Dúbravku tak čaká náročná úloha, keď bude čeliť hviezdam City na čele s Erlingom Haalandom, ktorý sa pri vysokej výhre nad Lutonom 6:2 blysol až piatimi gólmi.

FA Cup pokračoval po žrebe stredajšími zápasmi. Liverpool v rámci 5. kola zdolal Southampton 3:0, keď sa dvakrát presadil 18-ročný Jayden Danns.

Hráči United zasa uspeli na pôde Nottinghamu Forest, ktorý zdolali najtesnejším rozdielom 1:0. Až v 89. minúte rozhodol o postupe favorita Casemiro.

Coventry City sa stretne s Wolverhamptonom Wanderers, ktorý si poradil s Brightonom 1:0. Leicester City čaká náročná úloha, keď vyzve Chelsea.

Tá v stredu porazila Leeds United 3:2, keď v 90. minúte strelil rozhodujúci gól Conor Gallagher. Leeds najskôr viedol 1:0 a potom vyrovnal na 2:2, ale na postup to nestačilo.