Dúbravka bol blízko úspechu. Newcastle zlyhal v závere, rozhodnúť museli penalty

Martin Dúbravka v bráne Newcastlu v zápase s Chelsea
Martin Dúbravka v bráne Newcastlu v zápase s Chelsea (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|19. dec 2023 o 23:24

So súťažou sa lúči aj Everton.

LONDÝN. Futbalisti Newcastlu United nezopakujú finálovú účasť v anglickom Ligovom pohári z minulej sezóny. V utorkovom štvrťfinále vypadli po jedenástkovom rozstrele na pôde FC Chelsea.

V riadnom hracom čase sa duel skončil 1:1, rozstrel 4:2 pre Londýnčanov. Celý zápas v drese Newcastlu odchytal slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka.

"Straky" takmer celé stretnutie viedli, keď sa v 16. minúte presadil Callum Wilson. Až v druhej minúte nadstaveného času druhého polčasu vyrovnal na Stamford Bridge striedajúci Mychajlo Mudryk.

Predĺženie sa nehralo a z bieleho bodu sa nepomýlil žiaden zo štyroch hráčov Chelsea. Za Newcastle nedostali loptu do siete v druhej sérii Kieran Trippier a vo štvrtej Matt Ritchie.

Do semifinále postúpil aj Fulham, ktorý zvládol rozstrel na ihrisku Evertonu (7:5), keď v riadnom hracom čase sa duel skončil 1:1.

Medzi najlepšou štvorkou súťaže je aj Middlesbrough po víťazstve na pôde Port Vale 3:0.

EFL Cup - štvťfinále:

Port Vale - Middlesbrough 0:3

Everton - Fulham 1:2 po penaltách

Chelsea - Newcastle United 2:1 po penáltach

Domov»Futbal»Anglicko»Anglický ligový pohár»Dúbravka bol blízko úspechu. Newcastle zlyhal v závere, rozhodnúť museli penalty