Martin Dúbravka.
Martin Dúbravka. (Autor: TASR - Jaroslav Novák)
Michal Šášky|17. okt 2023 o 00:45

Hviezda zápasu? Opäť brankár.

BRATISLAVA. Slovenská futbalová reprezentácia má za sebou, zrejme, najhorší zápas skupiny kvalifikácie EURO 2024.

V Luxembursku napriek tomu vyhrala 1:0. Premiérový gól strelil Dávid Ďuriš, hráč MŠK Žilina.

Tréner Francesco Calzona spravil dve zmeny v základnej zostave, obe v ofenzíve. Napriek tomu bol najlepší hráč opäť brankár.

Na lavičke absentovali viacerí hráči, ktorí mohli zápas oživiť. László Bénes mal žalúdočné problémy, Lukáš Haraslín zranenie lýtka, na súpiske chýbali aj Ľubomír Šatka, Leo Sauer, Dominik Hollý či Erik Jirka.

Slovenských futbalistov, ktorí v Luxemburgu hrali, známkujeme na škále od 1 do 10, pričom jeden je najmenej a desať značí najlepší možný výkon.

Hráčov môžete ohodnotiť aj vy.

Martin Dúbravka - 8

Bol minimálne rovnakou oporou ako proti Portugalsku, hoci tentoraz čelil len trom strelám na bránu, z toho len jednej zvnútra pokutového územia. Všetky boli od Gersona Rodriguesa.

Štatistiky Martina Dúbravku v zápase Luxembursko - Slovensko v kvalifikácii EURO 2024. (Autor: Sofascore.com)

Najmä v 58. minúte musel ukázať reflexy a desať minút pred koncom vytiahol loptu spod brvna po krásnej akcii domácich.

Snažil sa dokonca aj rozohrávať na úrovni stopérov, no rozhýbavať spoluhráčov nie je a ani nemôže byť jeho úloha.

Peter Pekarík - 6

Napriek tomu, že má prakticky nulovú hernú prax z klubu, ukázal istotu a skúsenosti. Dokonca zvládol plnú minutáž.

Mal viac priestoru pre ofenzívne výpady než v predchádzajúcich dvoch zápasoch s Portugalskom, čo sa snažil využívať. Ak by Schranz v 45. minúte zvládol spracovať jeho prihrávku, zrejme by mal na konte aj gólovú asistenciu.

Po zmene strán sa útočilo najmä cez ľavú stranu. Pre trochu zbytočnú žltú kartu bude v novembri proti Islandu chýbať.

Denis Vavro - 6

Hovorí sa, že kto nič nerobí, nič nepokazí. Vavro nehral alibisticky, išla cez neho väčšina rozohrávok, nebál sa náročnejších prihrávok, a tak sa nevyhol ani chybám.

V 20. minúte ho delili centimetre od ďalšej spôsobenej penalty, v ťažkej situácii našťastie trafil loptu skôr ako protihráča a tak systém VAR pokutový kop aj žltú kartu odvolal.

V prvom polčase patril medzi najaktívnejších, v 36. minúte dokonca dobre skúšal aj strelu z diaľky. Ofenzívu však ani tak nerozhýbal.