Ferencváros ponúka za Šatku 1,5 milióna eur, Lech chce za prestup dvojnásobok

Ľubomír Šatka. (Autor: TASR)
SITA|24. máj 2022 o 12:55

Slovenský obranca pôsobí v Poľsku od roku 2019.

BRATISLAVA. Obranca slovenskej futbalovej reprezentácie Ľubomír Šatka v letnom prestupovom období pravdepodobne nebude mať núdzu o záujemcov o jeho služby.

Po tom, ako si s Lechom Poznaň vybojoval majstrovskú trofej v poľskej Ekstraklase za sezónu 2021/2022, sa na tamojšej futbalovej scéne už niekoľko dní šušká, že 26-ročný rodák z Ilavy z klubu odíde.

Podľa poľského webu sport.pl, ktorý sa odvoláva na informácie novinára Tomasza Wlodarczyka, má o Šatku eminentný záujem maďarský Ferencváros Budapešť.

Údajne dokonca za prestup ponúkol 1,5 milióna eur, no funkcionári Lechu si Slováka cenia minimálne na dvojnásobok uvedenej čiastky.

O účastníka vlaňajších majstrovstiev Európy, ktorý do Poľska zamieril v lete 2019 z Dunajskej Stredy, v predchádzajúcich prestupových obdobiach prejavili veľký záujem kluby z nemeckej I. bundesligy a talianskej Serie A, vrátane SSC Neapol.

Zakaždým však chýbala konkrétna ponuka. Ak sa v najbližšom čase objaví zaujímavý návrh, Lech pravdepodobne dá Šatkovi "zelenú" na prestup.

Nachádzate sa tu: