Futbalisti Liverpoolu sa tešia z gólu (Autor: TASR/AP)

Marek Rodák sledoval zápas z lavičky Fulhamu.

Anglický Ligový pohár - semifinále, 1. zápas

Liverpool - Fulham 2:1 (0:1)

Góly: 68. Jones, 71. Gakpo - 19. Willian

LIVERPOOL. Futbalisti Liverpoolu triumfovali v stredajšom prvom zápase semifinále anglického Ligového pohára na domácej pôde nad Fulhamom 2:1. Brankár Marek Rodák sedel na lavičke náhradníkov hostí.

Fulham išiel do vedenia po góle Williana v 19. minúte, keď využil chybu Virgila van Dijka. V 56. minúte prišli na trávnik Cody Gakpo s Darwinom Nunezom.

Uruguajský útočník už o 12 minút neskôr prihral na gól Curtisovi Jonesovi a o tri minúty neskôr otočil skóre holandský reprezentant.

Odveta je na programe 24. januára na ihrisku Fulhamu.

Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Middlesbrough a Chelsea, v prvom zápase zdolal druholigista favorita 1:0. Odveta v Londýne sa odohrá 23. januára.

Domov»Futbal»Anglicko»Anglický ligový pohár»Klopp mal šťastnú ruku, striedajúci hráči napravili chybu van Dijka