Škriniara čaká konfrontácia so Salahom, Bayernu opakovaný žreb pomohol

Slovenský obranca Milan Škriniar. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|13. dec 2021 o 15:20 (aktualizované 13. dec 2021 o 18:05)

Ako vyzerajú dvojice pre osemfinále Ligy majstrov?

NYON. Účastníci osemfinále Ligy majstrov spoznali žreb. Ten dokonca prebehol dvakrát, keďže pre problém so softvérom bol nalosovaný Manchester United k Villarealu a podľa pravidiel nemôžu v osemfinále proti sebe nastúpiť mužstvá, ktoré už spolu hrali v skupinovej fáze. 

Obhajca Chelsea bude čeliť francúzskemu majstrovi Lille. Táto dvojica zostala nezmená z prvého žrebovania. Bayern Mníchov dostal za súpera Salzburg. Pre nemecký tím tak bol opakovaný žreb veľkou pomocou, keďže pôvodne mali dostať Atlético Madrid.

Atlético však bude súčasťou iného šlágra. Za súpera pri opakovanom žrebe dostalo Manchester United.

Mimoriadne zaujímavého súpera dostane aj Inter Miláno. Stretne sa s FC Liverpool. Uvidíme teda súboj Milana Škriniara s Mohamedom Salahom.

Podľa toho pôvodného mal byť jedným zo šlágrov osemfinále duel Paríža Saint-Germain s Manchestrom United, v ktorom mohli proti sebe nastúpiť Lionel Messi s Cristianom Ronaldom.

PSG napokon dostal rekordného 13-násobného šampióna Real Madrid, čo bude jeden z ťahákov osemfinále.

Opakovaný žreb osemfinále Ligy majstrov. (Autor: SofaScore)

"Po technickom probléme so softvérom, ktorý mal signalizovať možnosť alebo nemožnosť výberu tímov pri žrebovaní, sa celý žreb zopakuje odznova o 15.00 SEČ," potvrdila potom UEFA na oficiálnom webe.

Kluby okamžite po žrebe žiadali vysvetlenie, ako prvý sa ozval Villarreal, po ňom aj Atlético a Manchester United. UEFA následne protesty uznala, chybu si priznala a rozhodla o zopakovaní žrebu. Za vinníka označila externého dodávateľa softvéru.

Víťazi základných skupín boli medzi nasadenými tímami, mužstvá, ktoré sa umiestnili na druhej priečke, figurovali ako nenasadené. Nemohli sa stretnúť kluby z jednej krajiny, ani súperi z rovnakej základnej skupiny.

Úvodné stretnutia osemfinále sa odohrajú 15. a 16., resp. 22. a 23. februára, odvety sú na programe 8., 9., 15. a 16. marca. Nenasadené tímy začnú v domácom prostredí.

Finále je v pláne 28. mája budúceho roka v Petrohrade. Od tejto sezóny sa vo vyraďovačke už upustilo od pravidla zvýhodnených gólov z ihrísk súperov. Po 180 minútach sa tak v prípade vyrovnaných výsledkov bude hrať predĺženie 2x15 minút, ak sa nerozhodne ani v ňom, bude nasledovať rozstrel z 11 m.

Hlasy po žrebe

Oliver Kahn, šéf Bayernu Mníchov: "Nebolo to každodenné žrebovanie. Už teraz sa tešíme na naše duely s RB Salzburg. Ten už v predkolách i základnej skupine ukázal, čoho je schopný. Zaslúžene prvýkrát postúpil do osemfinále. je to mladý tím plný talentu, panuje tam eufória. Samozrejme, favorit sme my. Tešíme sa."

Christoph Freund, športový riaditeľ FC Salzburg: "Určite neodpadneme od úžasu. Sú veľkí favoriti, ale ak chcú Ligu majstrov vyhrať, musia nás najskôr poraziť. Bayern je možno najlepší tím vôbec a pre nás neexistuje takmer nikto lepší. Pre chlapcov to bude veľký zápas a veľké futbalové divadlo."

Program Ligy majstrov 2021/2022

15., 16., 22., 23. februára 2022: prvé zápasy osemfinále

8., 9., 15., 16. marca: odvety osemfinále

18. marca: žreb štvrťfinále, semifinále a finále

5., 6. apríla: prvé zápasy štvrťfinále

12., 13. apríla: odvety štvrťfinále

26., 27. apríla: prvé zápasy semifinále

3., 4. mája: odvety semifinále

28. mája: finále (Petrohrad)

Opakovaný žreb osemfinále Ligy majstrov 2021/2022:

FC Salzburg - Bayern Mníchov

Sporting Lisabon - Manchester City

Benfica Lisabon - Ajax Amsterdam

Chelsea Londýn - LOSC Lille

Atletico Madrid - Manchester United

FC Villarreal - Juventus Turín

Inter Miláno - FC Liverpool

Paríž Saint-Germain - Real Madrid

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: