Futbalista Hamburgu Lászlo Bénes a jeho gólová radosť.
Futbalista Hamburgu Lászlo Bénes a jeho gólová radosť. (Autor: TASR/ DPA)
TASR|4. nov 2023 o 22:50

Hamburgu patrí druhé miesto tabuľky.

HAMBURG. Slovenský futbalista László Bénes sa gólom podieľal na víťazstve Hamburgu nad Magdeburgom 2:0 v zápase 12. kola II. nemeckej Bundesligy.

Dvadsaťšesťročný stredopoliar otvoril v 9. minúte skóre stretnutia, bol to jeho siedmy presný zásah v 11. ligovom vystúpení v tejto sezóne.

Bénes bol na konci rýchlej akcie domácich. Ťažil z dobrého výberu miesta a proti jeho dorážke z tesnej blízkosti bol bezmocný aj jeden z obrancov súpera.

Bénes nastúpil v základnej zostave, striedal v nadstavenom čase. Hostia dohrávali s desiatimi hráčmi, v 78. minúte dostal červenú kartu Daniel Elfadli.

Hamburg sa posunul na druhé miesto tabuľky, na lídra St. Pauli stráca dva body. Magdeburg je po tretej prehre za sebou trinásty.

Tabuľka II. Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»VIDEO: Vo veľkej šanci nezaváhal. Bénes strelil víťazný gól Hamburgu