László Bénes v drese Hamburgu.
László Bénes v drese Hamburgu. (Autor: TASR/DPA)
TASR|28. júl 2023 o 22:49

V zápase si pripísal aj jednu asistenciu.

HAMBURG. Slovenský futbalista Lászlo Bénes mal výrazný podiel na víťazstve Hamburgu SV nad Schalke 04 5:3 v úvodnom stretnutí II. nemeckej Bundesligy.

Na piatkovom triumfe sa podieľal dvomi gólmi a asistenciou.

Dvadsaťpäťročný stredopoliar, ktorý nastúpil v základnej zostave domácich a odohral celý zápas, najprv v 56. minúte vyrovnal z pokutového kopu na 2:2 a o štyri minúty neskôr poslal Hamburg do vedenia.

V 66. minúte upravil na 3:3 Simon Terodde, no potom dostal druhú žltú kartu stopér hostí Ibrahima Cisse a HSV následnú presilovku využil.

V nadstavenom čase rozhodli o víťazstve svojím druhým gólom v zápase Robert Glatzel a striedajúci Jean-Luc Dompe, ktorému prihral Bénes.

Domov»Futbal»Nemecko»VIDEO: Bénes bol hviezda zápasu. Za štyri minúty strelil dva góly