Je to spečatené. Mbappé zostáva v PSG minimálne ešte tri roky

Kylian Mbappé. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. máj 2022 o 22:06 (aktualizované 22. máj 2022 o 08:36)

Výrazný záujem o jeho služby mal Real Madrid.

PARÍŽ. Francúzsky futbalový reprezentant Kylian Mbappé predĺžil kontrakt s Parížom St. Germain až do roku 2025.

Potvrdilo to vedenie klubu. Dvadsaťtriročnému útočníkovi 30. júna končila platnosť zmluvy.

Výrazný záujem o jeho služby mal Real Madrid, no Mbappé napokon odmietol ponuku španielskeho majstra a rozhodol sa zostať v PSG.

"Som presvedčený o tom, že v Paríži môžem ďalej futbalovo rásť, preto som sa rozhodol predĺžiť kontrakt.

Budem sa snažiť podávať maximálne výkony a pomôcť klubu k zisku cenných trofejí," uviedol Mbappé, ktorý prišiel do Paríža z Monaca v auguste 2017 a pomohol mu získať štyri z piatich titulov v Ligue 1.

Nazbieral 170 gólov a dostal sa na druhú priečku klubovej histórie za Edinsona Cavaniho, ktorý má na konte 200.

Mbappé oslávil podpis novej zmluvy ďalšími tromi presnými zásahmi a prispel k hladkému víťazstvu PSG nad FC Metz 5:0 v sobotňajšom stretnutí záverečného 38. kola Ligue 1.

"Som veľmi šťastný, že zostávam v Paríži. Toto je moje mesto. Dúfam, že budem môcť pokračovať v tom, čo robím najradšej. V získavaní trofejí a vyhrávaní zápasov. To všetko s vami, fanúšikmi," vyhlásil po stretnutí nahlas pred zaplnenými tribúnami.

Parížsky klub síce získal v domácej súťaži desiaty titul a vyrovnal sa na čele historickej tabuľky St. Etienne, no svojich priaznivcov si pohneval, keď Ligu majstrov opustil priskoro, už v osemfinále po neúspechu s Realom Madrid.

V klube možno očakávať zmeny, určite už odchádza športový riaditeľ Leonardo. K výmene príde zrejme aj na trénerskom poste, hoci Mauricio Pochettino má kontrakt ešte na jeden ročník.

Zotrvanie Francúza v PSG zanechalo trpkosť v radoch Realu Madrid, ktorý sa Francúza snažil intenzívne získať. "Real vybojoval 13 titulov v Lige majstrov bez Mbappého. Nebude nám chýbať," sebavedomo vyhlásil prezident fanúšikovskej asociácie Luis Caceres podľa AFP.

Nachádzate sa tu: