Gólová radosť futbalistov Michaloviec. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|31. aug 2024 o 20:03

Michalovčania si pripísali prvé víťazstvo v najvyššej slovenskej súťaži.

Niké liga - 6. kolo

Komárno - Michalovce 1:3 (0:1)

Góly: 90. Šmehyl (11 m) - 31. Arevalo Acosta, 73. Kyziridis, 90.+5 Marcin (11 m)

Rozhodcovia: Marhefka – Hrmo, Čajka, ŽK: Sliacky - Arevalo Acosta, Bahi, Danko

Komárno: Trefil - Diviš (46. Voleský), Špiriak, Pillár, Rudzan (76. Sliacky) - Ganbajar (76. Sluka), Špyrka, Ozvolda, Bayemi (84. Tóth) - Šmehyl, Sylvestr (46. Tamas)

Michalovce: Lukáč (46. Sahinovič) - Šimko, Dzocenidze, Taraduda, Bahi - Zubairu (71. Bednár), Šimamura (84. Musák) - Marcin, Danko, Adekunle (71. Kyziridis) - Arevalo Acosta (71. Žofčák)

Diváci: 490

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

ZLATÉ MORAVCE. Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v Zlatých Moravciach nad domácim KFC Komárno 3:1 v sobotňajšom zápase 6. kola Niké ligy.

Dosiahli tým prvé víťazstvo v prebiehajúcom ročníku, v ktorom majú na konte šesť bodov.

Hráči Komárna nenadviazali na historický trojbodový zisk z Košíc a na konte majú naďalej tri body.

V prvej polhodine boli ofenzívne aktívnejší domáci, ktorí sa viackrát dostali k zakončeniu, ale brankára Lukáča nedokázali prekonať.

V 31. minúte Špiriak neubránil Arevala Acostu, ktorý sa uvoľnil a prekonal Trefila - 0:1.

V závere druhého polčasu zaujal stret Rudzana s brankárom hostí Lukáčom, ktorý mal vyrazený dych a do druhého polčasu ho vystriedal Sahinovič.

V úvode druhého dejstva sa nováčik z Komárna radoval z vyrovnania, no VAR odhalil ofsajdovú prihrávku Bayemiho.

V 73. minúte podčiarkol vydarený debut v michalovskom drese Kyziridis, keď strelou z hranice šestnástky zvýšil náskok hostí - 0:2.

V 90. minúte rozhodca Marhefka po konzultácii zmenil pôvodné rozhodnutie a napokon po zákroku Šimka na Sliackeho nariadil pokutový kop.

Kapitán Komárna Šmehyl z neho upravil na 1:2. Dramatický záver zápasu ukončil pokutový kop na opačnej strane. Sluka odrel do tváre Kyziridisa a Marcin z penalty uzavrel na 1:3.