Domaniža zrejme nie je posledný slovenský tím, ktorý bude hrať s Katarom

Hráči ŠTK 1914 Šamorín.
Hráči ŠTK 1914 Šamorín. (Autor: facebook/FC ŠTK 1914 Šamorín)
Ivan Mriška|17. aug 2022 o 13:00

Pre Katarčanov nie je podstatné, akej výkonnostnej kategórie je súper.

VIEDEŇ. Slovenskom obehla správa o prípravnom zápase Kataru a slovenského piatoligistu. Bizarnému súboju sa nevenovali len slovenské médiá, ale i novinári z okolitých krajín.

Ako je vôbec možné, že reprezentácia bohatej krajiny vyzve dedinský tím TJ Partizán Domaniža? Dôvod je prostý.

Kataru vypadol súper na prípravný zápas a hľadal náhradu. Stretnutia Katarčanov vybavuje manažér zo Slovenska, ktorý sa rozhodol vyberať medzi tímami, ktoré majú v danom termíne voľno.

Katarčanom je vraj jedno, proti komu budú hrať, hlavne, aby sa hralo.

Nejde o ojedinelé stretnutie Kataru so súperom z nižších líg. V júli 2018 si zmeral sily s treťoligovým rakúskym Traiskirchenom, ktorý zdolal 4:0.

V dedinke na Hornom Považí sú zo zápasu nadšení, na 27. augusta pripravujú autobusy fanúšikov, ktoré vyrazia do Viedne.

Podľa najnovších informácií však Domaniža nie je jediným slovenským tímom, ktorý si zmeria sily s Katarom.

"Najčerstvejšia novinka je, že 6. septembra si Katarčania zahrajú proti druholigovému Šamorínu, kde, mimochodom, mohli bývať a trénovať ešte v čase pandémie, ale nedostali sme vtedy povolenia od príslušných slovenských úradov, a tak boli Katarčania v Maďarsku, kde nechali pekné milióny," pre denník Šport povedal Norbert Belecký, ktorý je registrovaný ako futbalový sprostredkovateľ na Slovenskom futbalovom zväze.

Šamorín je v druhej lige aktuálne druhý. Na konte má tri výhry, jednu remízu a jednu prehru.

"Zápas je stále v riešení. Rozprávali sme sa o tom a ponuku by sme prijali. Nič podrobnejšie však zatiaľ neviem povedať," uviedol pre Sportnet manažér FC ŠTK 1914 Šamorín Roland Csölle.

Tabuľka II. ligy

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.
Nachádzate sa tu: