Hráči Leverkusenu oslavujú zisk nemeckého pohára.
Hráči Leverkusenu oslavujú zisk nemeckého pohára. (Autor: TASR/AP)

1. FC Kaiserlautern - Bayer Leverkusen 0:1 (0:1)

Gól: 16. Xhaka

ČK: Kossounou (po druhej ŽK)

BERLÍN. Futbalisti Bayeru Leverkusen získali titul v nemeckom pohári DFB Pokal.

Vo finálovom súboji si poradili s druholigovým tímom 1. FC Kaiserlautern 1:0.

"Farmaceuti" si tak napravili chuž ziskom druhého titulu v sezóne, keď cez týždeň nezvládli finále Európskej liy a s Atalantou prehrali 0:3.

Leverkusen ukončil sezónu práve s tou jedinou prehrou, inak zvládol ďalších 51 zápasov a dokráčal k dvom titulom.

Favorit stretnutia mal v priebehu prvého polčasu výraznú prevahu v držaní lopty. Využil to aj na otvárací presný zásah, keď sa v 16. minúte presadil peknou strelou spoza šestnástky švajčiarsky stredopoliar Granit Xhaka.

Šampión najvyššej nemeckej súťaže si skomplikoval cestu za druhou trofejou v 44. minúte. Obranca Kossounou nepríjemne prišliapol nohu súpera a po druhej žltej karte v zápase skončil.

Vyrovnanie mal na kopačke v závere prvého dejstva Tobias Raschl, ale jeho strela z vnútra pokutového územia mierila tesne vedľa žrde.

Šancu pridať poistku mal v 75. minúte Jeremie Frimpong, ktorý obišiel brankára, ale jeho spätná prihrávka bola nepresná.

Finálový duel sa hral na Olympíjskom štadióne v Berlíne s kapacitou 75-tisíc divákov.

Kaiserlautern bolo veľké prekvapenie tejto pohárovej sezóny. Už v šestnásťfinále zdolal druholigový celok Kolín nad Rýnom, ďalej si poradil s Norimbergom a vo štvrťfinále zdolal Herthu Berlín.

Už v semifinále bolo isté, že do boja o titul sa pozrie tím z nižšej súťaže. V ňom zdolal 1. FC ďalšie prekvapenie ročníka Saarbrücken. Leverkusen si v semifinále poradil so Stuttgartom.

Domov»Futbal»Nemecko»DFB Pokal»Leverkusen zavŕšil skvelú sezónu ziskom double, proti druholigistovi dohrával v oslabení