Paul Pogba v drese Juventusu Turín.
Paul Pogba v drese Juventusu Turín. (Autor: TASR/AP)
TASR|23. júl 2022 o 08:58

V drese talianskeho tímu nastúpili aj ďalšie posily.

LAS VEGAS. Taliansky futbalový klub Juventus Turín víťazne odštartoval svoje americké turné. V piatok zdolal 2:0 mexický tím Chivas Guadalajara.

V drese Juventusu sa predstavil po prvý raz od príchodu z Manchestru United francúzsky stredopoliar Paul Pogba.

Pogba sa pripojil k talianskemu tímu tento mesiac ako voľný hráč, do Manchestru prestúpil v roku 2016 za vtedajší rekordný poplatok 105 miliónov eur práve z Juventusu.

Dvadsaťdeväťročný sa ocitol v piatkovom dueli v základnej jedenástke trénera Massimiliana Allegriho na Allegiant Stadium, domove tímu NFL Las Vegas Raiders.

Juventus poslal do vedenia Marco Da Graca v 10. minúte, v 80. minúte pridal druhý gól Mattia Compagnon.

V zápase nechýbali ani ďalšie nové posily Juventusu, argentínsky útočník Angel Di Maria či brazílsky obranca Gleison Bremer.

Juventus sa na turné stretne ešte s FC Barcelona na štadióne Cotton Bowl v Dallase a s Realom Madrid na štadióne Rose Bowl v Pasadene pri Los Angeles.

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Juventus odštartoval turné triumfom, Pogba nastúpil v základe