Neapol prehral druhý šláger za sebou, Juventus sa dostal na čelo tabuľky

Radosť hráčov Juventusu. (Autor: TASR/AP)

Serie A - 15. kolo

Juventus - Neapol 1:0 (0:0)

Gól: 51. Gatti

/S. Lobotka (Neapol) hral do 86. minúty/

RÍM. Futbalisti SSC Neapol v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom prehrali v piatkovom šlágri 15. kola talianskej ligy na ihrisku Juventusu Turín 0:1.

Domáci poskočili na čelo neúplnej tabuľky o bod pred Inter Miláno, ktorý má zápas k dobru.

Juventus natiahol sériu bez prehry v najvyššej domácej súťaži na desať zápasov.

O jeho triumfe rozhodol obranca Federico Gatti gólom v 51. minúte, keď sa presadil hlavou po centri Andreu Cambiasa.

Neapolu v 70. minúte neuznali presný zásah Victora Osimhena pre ofsajd, obhajca titulu prehral druhý zápas za sebou a patrí mu priebežne piata priečka s 12-bodovým mankom na Juventus. Lobotka hral do 86. minúty.

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Neapol prehral druhý šláger za sebou, Juventus sa dostal na čelo tabuľky