Radosť hráčov FC Groningen. (Autor: facebook/FC Groningen)
Sportnet|23. okt 2022 o 18:12

Groningen viedol nad PSV Eindhoven aj o tri góly.

EINDHOVEN. Séria prehier je minulosťou. Futbalisti Groningenu ukončili štvorzápasovú sériu, počas ktorej v Eredivisie nezískali ani bod.

V 11. kole najvyššej holandskej súťaže prekvapili úradujúceho vicemajstra PSV Eindhoven, na domácej pôde zvíťazili 4:2.

Domáci viedli v prvom polčase už o tri góly. Hostia sa síce dotiahli na rozdiel jediného gólu, ale ich súper si už výhru nenechal ujsť.

Výhru Groningenu spečatil v nadstavenom čase striedajúci Pelupessy.

V drese domáceho tímu nenastúpil slovenský reprezentant Tomáš Suslov, ktorý sa zranil v minulotýždňovom zápase na ihrisku Twente Enschede.

Groningenu patrí po jedenástich kolách 14. miesto, PSV Eindhoven je druhý, so štvorbodovou stratou na vedúci Ajax Amsterdam.

Hráči Alkmaaru, ktorí mali možnosť nedávno vidieť v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy diváci v Košiciach, kde svoje domáce zápasy hráva ukrajinský tím SC Dnipro-1, prehrali na ihrisku Excelsioru Rotterdam.

Hostia v úvode druhého polčasu znížili nepriaznivý stav na 1:2, viac gólov ale už nepadlo.

Tabuľka Eredivisie

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Spoluhráči Suslova prekvapili vicemajstra, mohli mu uštedriť debakel