Futbalista Dortmundu Julian Ryerson (vpravo) v súboji s Johnom Brooksom. (Autor: TASR/AP)

Dortmund sa dostal na priebežné prvé miesto.

Bundesliga - 6. kolo

Hoffenheim - Dortmund 1:3 (1:2)

Góly: 25. Kramarič (z 11m) - 18. Füllkrug, 45.+3 Reus, 90.+5 Ryerson

ČK: 71. Bensebaini (Dortmund)

BERLÍN. Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v piatkovom zápase 6. kola Bundesligy nad Hoffenheimom 3:1 a priebežne sa dostali na čelo tabuľky.

Hostia sa ujali vedenia v 18. minúte, keď strelil svoj prvý gól po príchode z Werderu Brémy nemecký reprezentačný útočník Niclas Füllkrug.

O sedem minút neskôr síce premenil penaltu Andrej Kramarič, no v nadstavení prvého polčasu poslal Dortmund opäť do vedenia Marco Reus.

Domáci boli strelecky aktívnejší, no len päť z 15 striel mierili do priestoru troch žrdí. Hoffenheim nevyužil ani viac ako 20-minútovú presilovku a napokon ešte raz inkasoval po fantastickom sóle Juliana Ryersona.