Trávnik ako na dedine, horúčava. Trnava vyťažila z prevahy len tesnú výhru

Futbalisti Spartaka Trnava.
Futbalisti Spartaka Trnava. (Autor: TASR)
Ivan Mriška|24. júl 2025 o 20:09

Lopta hráčom odskakovala, brankári ju odkopávali z prvej.

Konferenčná liga - 2. predkolo, 1. zápas

Hibernians FC - FC Spartak Trnava 1:2 (0:1)

Góly: 79. Charleston - 27. Holík, 84. Procházka (z 11 m)

Rozhodcovia: Kastrati - Morina, Hyseni (všetci Kos.), ŽK: Kristensen, Miullen, Villela, Pedrao, Branescu, Charleston - Koštrna, Twardzik, Kratochvíl, Procházka

Hibernians: Branescu - Zammit (68. Charleston), Ellul, Pedrao - Silas, Cacho (69. Caruana), Kristensen, Degabriele (68. Bruno), Alves (72. Bonnici) - Miullen (75. Cleiton), Vilella

Trnava: Frelih - Koštrna, Nwadike, Twardzik - Holík, Procházka, Kratochvíl (84. Moistsrapišvili), Mikovič (90.+5 Jureškin) - Azango (61. Kudlička), Ďuriš (90.+5 Gong), Badolo (61. Paur)

PAOLA. Na ihrisku boli zhorené škvrny, jeho kvalita pripomínala dedinskú ligu.

Aj v siedmoligovom Ráztočne, kde si po kariére chodí zahrať legendárny Martin Škrtel, majú lepší trávnik. Omnoho!

Domáci klub Hibernians FC z 8-tisícového maltského mestečka Paola spravil všetko preto (nepolial ihrisko), aby v 2. predkole Konferenčnej ligy zaskočili favorizovaný Spartak Trnava.

Malťania boli nerozohraní

A to sa mu celkom aj darilo. Trnavčania sa snažili o rýchlu kombináciu, do zápasu vstúpili aktívne. Kvalita trávnika i horúčavy cez tridsať stupňov však hrali v prospech domácich.

Víťaz maltského pohára len nakopával lopty a mal problém dať si tri súvislé prihrávky.

Optická a herná prevaha sa však prejavila v 27. minúte, keď po centri Martina Mikoviča otvoril skóre premiérovým gólom za Spartak Trnava Libor Holík.

Holík si za tento moment zaslúži absolutórium, pretože do zakončenia išiel napriek tomu, že bolo isté, že sa zrazí s tyčkou. Po góle zostal otrasený, určite to bolelo, v zápase však pokračoval ďalej.

"Nie je to rýchly gól, ale zaslúžený. Už to však muselo prísť, pretože domáci sú absolútne nerozohraní. Nevedia čo majú robiť, nevedia, čo chcú hrať. Majú strašné okná a ich kvalita s loptou je veľmi nízka.

V žiadnom prípade sa to so Spartakom nedá porovnať," pre STVR hodnotil futbalový expert Peter Ďuriš.

VIDEO: Libor Holík a jeho gól na 0:1

Hrali by v tretej, štvrtej lige

Hibernians FC neodohral pred týmto duelom ani jeden prípravný zápas a jeho súťaž štartuje až o štyri týždne. Hoci má v tíme legionárov z Brazílie, na trávniku neoslnili.

"Na Slovensku by si zahrali v tretej a možno len v štvrtej lige. Vôbec z nich nejde strach, ledva si prihrajú," dodal.

Od začiatku druhého polčasu pokračovala dominancia slovenského zástupcu. "Hráči maltského tímu už ledva chodia," poznamenal Ďuriš.

Po hodine hry sa predsa k slovu dostal aj maltský zástupca, ktorý ťažil hlavne zo štandardných situácií.

"Nehrajú, že úplne bez lopty, ale nič sa im nedarí. Vidno, že to nie sú vrcholoví športovci, akých si európsky futbal pýta.

Česť však pred týmito chalanmi. I keď ich bežecká a futbalová kvalita je z hľadiska európskeho futbalu na veľmi nízkej úrovni," hodnotil Ďuriš.

VIDEO: Rozhovor s trénerom Michalom Ščasným

Neakceptovateľné podmienky na futbal

Trnava mala hru pod kontrolou, no po hodine hry nepochopiteľne poľavila. Po zbytočných fauloch dala šancu domácim, ktorí z rohového kopu nečakane vyrovnali na 1:1. Hlavou sa presadil striedajúci Charleston.

"Spartak dal nohu z plynu, čo je veľká škoda. Cez štandardné situácie nechal súpera dostať sa do zápasu, čo ma veľmi mrzí. Pretože súper už chytal kŕče," krútil hlavou.

Trnavou však inkasovaný gól nezatriasol. Za pár minút unikajúceho Timoteja Kudličku fauloval domáci brankár a Roman Procházka z penalty zaslúžene poslal Trnavu opäť do vedenia - 1:2.

V závere sa na ihrisku trochu iskrilo, ale nič to už nezmenilo na zaslúženej výhre Trnavy.

Proti Spartaku nebol v tomto zápase len maltský tím, ale aj tvrdý trávnik, na ktorom lopta odskakovala.

"Musíme povedať, že tieto podmienky nie sú akceptovateľné. Ja nechcem Trnavu obhajovať, môžeme ju vykarhať za 20 minút. Ale toto skutočne nie sú podmienky na futbal," uviedol.

VIDEO: Góly na 1:1 a 1:2

V odvete v Trnave bude ihrisko určite pripravené lepšie, preto by mohlo byť všetko inak.

Na programe je vo štvrtok 31. júla o 17:30 h, víťaz narazí na lepšieho z dvojice FK Sarajevo (Bosna a Hercegovina) / CS Universitatea Craiova (Rumunsko).

"Takéto výpadky si Trnava nemôže dovoliť, to by sa jej nemuselo vyplácať ani v našej lige.

Som však spokojný, že Spartak zvíťazil, tento súper na neho určite nemá, preto verím, že Spartak postúpi," poznamenal Ďuriš.

"Dnes v Európe nemôžete nikoho podceniť, nikto nie je slabý. Postup Spartaka však bude povinnosťou," uzavrel reportér STVR Ľuboš Hlavena.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Konferenčná liga»Trávnik ako na dedine, horúčava. Trnava vyťažila z prevahy len tesnú výhru