Lyon má svojho žolíka. Francúz rozhodol už tretí zápas po sebe

Moussa Dembele (v strede) sa teší z víťazného gólu.
Moussa Dembele (v strede) sa teší z víťazného gólu. (Autor: TASR/AP)

Lyon sa posunul na siedme miesto tabuľky.

Ligue 1 - 14. kolo

Lyon - Marseille 2:1 (0:1)

Góly: 76. Shaqiri, 89. M. Dembélé - 10. Guendouzi

BRATISLAVA. Futbalisti Lyonu zvíťazili v dohrávanom zápase 14. kola najvyššej francúzskej súťaže nad Olympique Marseille tesne 2:1.

Od desiatej minúty síce prehrávali po góle 22-ročného stredopoliara Mattea Guendouziho, ale v záverečnej štvrťhodine predviedli skvelý obrat.

Režírovala ho predsezónna posila z Liverpoolu Xherdan Shaqiri. Švajčiarsky reprezentant najskôr v 76. minúte vyrovnal v predposlednej minúte po jeho asistencii strelil víťazný gól Francúz Moussa Dembele.

Ten strelil gól v treťom ligovom zápase v sérii, pričom zakaždým išlo o víťazný zásah. Lyon sa v tabuľke posunul na siedme miesto, Marseille je naďalej tretie.

Tabuľka

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Lyon má svojho žolíka. Francúz rozhodol už tretí zápas po sebe