Gól Neymara na výhru nestačil, Messi s Mbappém mali smolu

Brazílčan Neymar sa teší z gólu.
Brazílčan Neymar sa teší z gólu. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. aug 2022 o 18:25 (aktualizované 28. aug 2022 o 23:05)

Montpellier nastrielaľ domácemu Brestu sedem gólov.

PARÍŽ. Futbalisti majstrovského Paríža St. Germain nezvíťazili prvýkrát v novej sezóne najvyššej francúzskej súťaže.

V nedeľnom šlágri 4. kola remizovali s AS Monaco 1:1. Hostí poslal do vedenia v 20. minúte Kevin Volland, za domácich vyrovnal v 70. minúte Neymar.

Domáci mali obrovskú možnosť vyrovnať už v závere prvého polčasu, ale Lionel Messi trafil spoza šestnástky žrď a po ňom namieril do konštrukcie aj Kylian Mbappé, ktorý mal na hranici malého vápna odkrytú bránku.

Z hviezdneho tria sa do streleckej listiny zapísal jedine Brazílčan, ktorý suverénne premenil nariadený pokutový kop. Zakrátko mohol otočiť vývoj Ašraf Hakimi, no aj on trafil spoza šestnástky ľavú žrď.

PSG má na konte desať bodov, v úvodných troch kolách si počínal suverénne, keď zdolal Clermont 5:0, Montpellier 5:2 a Lille dokonca 7:1. Tabuľku vedie o skóre pred Olympique Marseille a RC Lens.

Futbalisti HSC Montpellier triumfovali v nedeľnom stretnutí 4. kola najvyššej francúzskej súťaže na ihrisku Stade Brest vysoko 7:0.

Hráči Olympique Marseille zvíťazili na pôde OGC Nice 3:0 aj vďaka dvom gólom čilského útočníka Alexisa Sáncheza, ktorý prišiel v lete z Interu Miláno.

Čilský futbalista Alexis Sánchez v drese Olympique Marseille.
Čilský futbalista Alexis Sánchez v drese Olympique Marseille. (Autor: TASR/AP)

Ligue 1 - 4. kolo - nedeľa:

Paríž St. Germain - AS Monaco 1:1 (0:1)

Góly: 70. Neymar (z 11 m) - 20. Volland

ES Troyes AC - SCO Angers 3:1 (1:0)

Góly: 12. Ripart, 61. Balde, 82. Odobert - 67. Diony

ČK: 21. Mendy (Angers) po druhej žltej karte

OGC Nice - Olympique Marseille 0:3 (0:3)

Stade Reims - Olympique Lyon 1:1 (1:0)

Góly: 24. Ito - 86. Dembele, ČK: 63. Lopy (Reims)

Tabuľka Ligue 1

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Gól Neymara na výhru nestačil, Messi s Mbappém mali smolu