Slovan sa vrátil na víťaznú vlnu, dvoma gólmi sa blysol Mráz

TASR|25. sep 2021 o 20:21 (aktualizované 25. sep 2021 o 21:59)

Fortuna liga - 9. kolo

Senica - Slovan 0:3 (0:3)

Góly: 26., 35. Mráz, 2. Dražič

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

SENICA. Futbalisti Slovana Bratislava po troch zápasoch bodovali naplno, keď v sobotnom stretnutí 9. kola Fortuna ligy vyhrali na ihrisku FK Senica 3:0.

Úradujúci slovenský majster potvrdil, že sa mu na Záhorí mimoriadne darí.

Z posledných deviatich ligových zápasov vyhral na pôde Senice osemkrát, pričom v posledných troch prípadoch to bolo zakaždým výsledkom 3:0.

Priebeh zápasu Senica - Slovan Bratislava

I. polčas:

Do Senice, ktorá je zatiaľ prekvapením súťaže, zavítal majstrovský Slovan, ktorý musel riešiť nepríjemnú situáciu už pred zápasom. Pri rozcvičke sa zranil brankár Šulla a do brány musel nastúpiť Chovan.

Slovan začal v Senici s veľkým náporom a v podstate celý prvý polčas dominoval. Na úvodný gól diváci nemuseli dlho čakať. Už v 2. minúte si na center De Marca nabehol Dražič a loptu usmernil k ľavej žrdi.

V 13. minúte tvrdo pálil Green, brankár Ravas loptu vyrazil. V 24. minúte sa na kraji ihriska presadil Adler, ale jeho prízemnú strelu Ravas vyrazil na roh.

O dve minúty padol druhý gól. Po chybnej rozohrávke Dudu loptu zachytil Adler, vysunul Mráza, ktorý zoči-voči brankárovi nezaváhal.

V 35. minúte opäť chybovala obrana Senice v rozohrávke a po centri Medveděva nemal Mráz problém dostať loptu do siete. Seničania sa snažili a bojovali, ale do zakončenia sa dostal až v 42. minúte. Mašike ale netrafil bránu.

II. polčas:

Po prestávke sa Seničania striasli prílišného rešpektu a zlepšili sa oproti prvému polčasu. Aj Slovan sa viac stiahol do defenzívy.

V 47. minúte vystrelil domáci Oršula po zemi, brankár loptu kryl. Neskôr si dobre naskočil na roh Mašuloviča Mašike, lopta však letela tesne nad.

V 79. minúte sa dostal do zakončenia striedajúci Henty po rohu Greena, jeho hlavičku výborne na bránkovej čiare vyrazil Ravas.

Pekné zakončenie vyskúšal Mašike v 83. minúte, keď zakončil nožničkami. Lopta ale letela tesne vedľa ľavej žrde, a tak Chovan nemusel zasahovať.

V závere takmer využil chybu v rozohrávke Slovana Twardek, ale mieril vedľa. Domáci tak vyšli strelecky naprázdno a utrpeli druhú prehru v sezóne.

Hlasy po zápase:

Pavel Šustr, tréner FK Senica: "Pokiaľ chce niekto pomýšľať na dobrý výsledok so Slovanom, tak sa mu musí vyrovnať minimálne v nasadení a rýchlosti. V prvom polčase toto všetko v našej hre chýbalo a boli sme málo odvážni. Za druhý polčas oceňujem na mojich chlapcoch, že nezložili zbrane a za to im patrí vďaka."

Vladimír Weiss, tréner ŠK Slovan: "Veľmi sme potrebovali toto víťazstvo, hrali sme dobre, hlavne v prvom polčase. Vedeli sme, že Senica bude nebezpečná v krídelných priestoroch a pri centrovaných loptách. Celkovo sme spokojní s výkonom i s tromi bodmi.