Šok v Budapešti. Ferencváros sa vysmieval súperovi, dostal trojku a vypadol

Futbalisti KI Klaksvík sa tešia z výhry v odvetnom zápase 1. predkola Ligy majstrov v Budapešti. (Autor: TASR/AP)
Boris Vanya|19. júl 2023 o 23:30

Šampión Faerských ostrovov vyhral senzačne 3:0.

BUDAPEŠŤ, BRATISLAVA. V Maďarsku píšu o historickej blamáži. Neuveriteľné, šokujúce a zároveň úžasné! znie úvod reportáže denníka Nemzeti sport.

Futbalisti Ferencvárosu Budapešť prehrali v odvete 1. kvalifikačného kola Ligy majstrov doma so šampiónom Faerských ostrovov KI Klaksvík 0:3 a po bezgólovej remíze v prvom zápase senzačne vypadli.

Faerčania sú na 302. mieste v klubovom rebríčku UEFA, zatiaľ čo Ferencvárosu patrí 55. pozícia.

Len dve hodiny po zápase majiteľ klubu Gábor Kubatov na sociálnej sieti oznámil, že ruský tréner Stanislav Čerčesov vo Ferencvárosi skončil.

"Výsledkom mojej osobnej diskusie so Stanislavom Čerčesovom je, že už spolu nepracujeme," napísal Kubatov.

Ferencváros Budapešť - KÍ Klaksvík 0:3 (0:3)

Góly: 8. a 32. Frederiksberg (prvý z 11 m), 45+ Kassi

Diváci: 18 187

/prvý zápas 0:0, Klaksvík postúpil do 2. predkola Ligy majstrov/

Faerčania sa nezľakli osemnásťtisícovej kulisy v Grupama Aréne, žiadne problémy im nerobila ani veľká horúčava. V obrane hrali veľmi organizovane a obetavo a boli nečakane nebezpeční v protiútokoch a štandardných situáciách.

Naopak, hráči maďarského majstra od začiatku kopili chyby, v osobných súbojoch reagovali oneskorene. Už po prvom polčase bolo šokujúcich 0:3, ale domácich neprebral ani ohlušujúci piskot fanúšikov, ktorý ich odprevadil do šatní.

Po prestávke maďarskí priaznivci verili, že by Ferencváros mohol naštartovať rýchly gól, ale ten neprišiel. Štvrťhodinu pred koncom začali priaznivci baliť na štadióne transparenty a fanúšikovské jadro na B-tribúne sa na protest otočilo k ihrisku chrbtom.

Dvadsiatka priaznivcov z Faerských ostrovov vo VIP sektore oslavovala, akoby ich mužstvo vyhralo Ligu majstrov.

Švédsky majster nás čaká...

Ferencváros je teraz na posmech, lebo maďarský tím sa zachoval nešportovo a dobehla ho karma.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Šok v Budapešti. Ferencváros sa vysmieval súperovi, dostal trojku a vypadol