Je to plač, smiech, bláznovstvo, vravel hrdina Trnavy. Zachránila ho operácia

Abdulrahman Taiwo (vľavo) a Jakub Paur sa tešia po góle v zápase FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava vo finále Slovnaft Cupu. (Autor: TASR)
Pavol Spál|1. máj 2023 o 20:15

Trnava druhýkrát za sebou vyhrala Slovnaft Cup. Vo finále zdolala Slovan 3:1 po predĺžení.

TRNAVA. „Je to plač, smiech, všetko dohromady. Fantastické pocity, sníval som o tom celú moju kariéru. Dnes to prišlo,“ vravel.

Jakub Paur sa stal trnavským hrdinom. V 110. minúte predĺženia strelil víťazný gól. Bol pritom iba náhradník.

Tréner Michal Gašparík ho poslal do hry až v 80. minúte. Bol to vydarený ťah.

V poslednej minúte predĺženia výsledok ešte spečatil z penalty Filip Twardzik. Trnava vo finále Slovenského pohára zdolala Slovan 3:1 po predĺžení.

Toľko ľudí už dávno na futbale v Trnave nebolo, možno pred piatimi rokmi, keď Spartak oslavoval titul.

Aréna Antona Malatinského bola už niekoľko dní vypredaná, hlásateľ v pondelok popoludní - 1. mája - oznámil počet: 15.427 divákov. Je to nový rekord v ére samostatnosti, čo sa týka finále Slovenského pohára.

„Taký nával emócií, čo som mal posledných päť minút, som nezažil. Je to neopísateľný pocit,“ dodal Paur.

Víťazný tím dostal od Slovenského futbalového zväzu prémiu 50 – tisíc eur. Hráči resp. kabína Trnavy dostanú oveľa viac. Koľko?

Domov»Futbal»Slovensko»Je to plač, smiech, bláznovstvo, vravel hrdina Trnavy. Zachránila ho operácia