Futbalisti AS Trenčín sa tešia po strelenom góle v zápase proti FC Košice.
Futbalisti AS Trenčín sa tešia po strelenom góle v zápase proti FC Košice. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|22. sep 2023 o 19:23 (aktualizované 22. sep 2023 o 20:50)

Trenčín má na druhú Žilinu už štvorbodový náskok, ale odohral o zápas viac.

Niké liga - 8. kolo

Košice - Trenčín 0:3 (0:2)

Góly: 22. Jakubko (vl.), 44. Gong, 77. Mizerák (vl.)

Rozhodovali: Dzivjak - Hancko, Vorel. ŽK: Mizerák - Ibrahim

Diváci: 3252

Košice: Kira - Fabiš, Jakubko, Šindelář, Mizerák - Golikov (69. Petrák), Greššák - Pačinda (22. Liener), Qose (46. Lačný), Anane (46. Vasiľ) - Sagna (84. Sovič)

Trenčín: Vozinha - Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský - Ibrahim (88. Skovajsa), Bariš, Gajdoš (64. Hollý) - Gong (88. Jude), Kupusovič (74. Akila), Eynel Soares (88. Demitra)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

KOŠICE. Futbalisti AS Trenčín vyhrali v zápase 8. kola Niké ligy na pôde FC Košice jasne 3:0.

Hostia sa dostali do vedenia v 22. minúte po vlastnom góle Jakuba Jakubka a v 44. minúte zvýšil vedenie Hilary Gong. Poistku pridali ešte v 77. minúte po vlastnom góle Jána Mizeráka.

Trenčania si tak upevnili pozíciu lídra tabuľky, na konte majú 19 bodov.

Žilina, ktorú v nedeľu čaká duel na ihrisku Slovana Bratislava, na nich stráca štyri body. Košičania majú po siedmich dueloch sedem bodov a aj po víkendových dueloch budú na 10. mieste.

Na snímke uprostred Erik Pačinda (Košice), vpravo Hilary Gong Chuhwak (Trenčín) v zápase 8. kola futbalovej Niké ligy FC Košice - AS Trenčín 22. septembra 2023 v Košiciach. FOTO TASR - František Iván

- SR Košice šport futbal NL 8. kolo Trenčín KEX
- FC Košice - AS Trenčín
Na snímke druhý sprava Kristi Qose (Košice) strieľa na bránu Trenčína  v zápase 8. kola futbalovej Niké ligy FC Košice - AS Trenčín 22. septembra 2023 v Košiciach. FOTO TASR - František Iván

Na snímke na nosidlách kapitán Erik Pačinda (Košice) v zápase 8. kola futbalovej Niké ligy FC Košice - AS Trenčín 22. septembra 2023 v Košiciach. FOTO TASR - František Iván

Na snímke gólová radosť hráčov Trenčína v zápase 8. kola futbalovej Niké ligy FC Košice - AS Trenčín 22. septembra 2023 v Košiciach. FOTO TASR - František Iván

Na snímke vpravo brankár Matúš Kira (Košice) inkasuje prvý gól  v zápase 8. kola futbalovej Niké ligy FC Košice - AS Trenčín 22. septembra 2023 v Košiciach. FOTO TASR - František Iván

Na snímke uprostred brankár Matúš Kira (Košice), vpravo Njegoš Kupusovič (Trenčín) v zápase 8. kola futbalovej Niké ligy FC Košice - AS Trenčín 22. septembra 2023 v Košiciach. FOTO TASR - František Iván

Hlasy po zápase

Anton Šoltis, tréner Košíc: "Z vynútených dôvodov sme spravili nejaké zmeny v zostave. Dnes nám nevyšli. V prvom polčase sme boli veľmi odovzdaní. Meškali sme v súbojoch, hoci sme sa pripravovali na krídelné akcie, o ktorých sme vedeli, že je v nich súper veľmi silný a rýchly. Zle sme to však zatvárali, súper nás prečísloval a my sme sa ani nedostali k ofenzíve. Z tohto hľadiska sme boli veľmi bojazliví, to ma zarazilo. V druhom polčase sme sa trošku zlepšili, spravili sme nejaké zmeny. Naďalej sme sa však ťažko dostávali za obranu. Mali sme nejaké náznaky, ale súper bol lepší."

Ilija Stolica, tréner Trenčína: "V prvom rade sa chcem poďakovať domácemu klubu za pohostinnosť a prostredie, ktoré nám vytvoril. Cítili sme sa tu veľmi dobre. Ďakujem aj obom tímom za férový prístup k zápasu. Špeciálne nášmu tímu za hru, ktorú predviedol a za tri body, ktoré sme získali."

Priebeh zápasu FC Košice - AS Trenčín

I. polčas:

Trenčania od prvých minút potvrdzovali výbornú formu z úvodu sezóny. Už v 5. minúte sa radovali z gólu, no Gong sa tešil predčasne, keďže jeho zásahu predchádzal dotyk lopty rukou.

V 22. minúte už išli do vedenia, keď si obranca domácich Jakubko v snahe odvrátiť loptu strelil vlastný gól.

Hostia mali v prvom polčase viac z hry a prevahu potvrdili v 44. minúte, keď Gong strelou spoza šestnástky prekonal Kiru - 0:2.

II. polčas:

V druhom polčase aktívnou hrou bránili dvojgólový náskok a hrozili aj v ofenzíve.

Od 77. minúty viedli už 3:0 po signále z priameho kopu, po ktorom obranca Mizerák nešťastne stečoval loptu do vlastnej bránky.