Sám som býval horší. Tréner sa zastal potrestaného Dudu

Tréner Steffen Baumgart. (Autor: TASR/AP)
SITA|4. máj 2022 o 15:31

Duda nedávno svojvoľne opustil tréning.

BRATISLAVA. V nominácii nemeckého futbalového klubu 1. FC Kolín nad Rýnom na sobotňajší bundesligový duel proti Wolfsburgu by mohol figurovať i slovenský reprezentant Ondrej Duda. Referuje o tom web express.de.

Dvadsaťsedemročného rodáka zo Sniny nedávno vyradili z kádra A-tímu pre svojvoľné opustenie tréningu a dostal trest v podobe siedmich dní individuálnych tréningov.

Hlavný kouč "capkov" Steffen Baumgart mu však výstrelok prepáčil a naďalej s ním počíta. Duda sa v utorok opäť zapojil do tréningového procesu s mužstvom.

"Určite je jednou z možností pre náš tím, pretože je pre nás stále dôležitým hráčom," povedal Baumgart podľa spomenutého webu. Prehrešok ofenzívneho hráča už pre trénera Kolínčanov nie je problém. "Za tým, čo sa stalo, sme urobili čiaru. Môže sa to stať. Sám som býval horší," dodal.

Ondrej Duda má v Kolíne nad Rýnom zmluvu do 30. júna 2024. V minulom ročníku 2020/2021 patril k oporám mužstva, v 32 bundesligových stretnutiach strelil sedem gólov a pridal šesť asistencií.

V aktuálnej sezóne zasiahol do 29 duelov v najvyššej nemeckej súťaži a zaznamenal v nich dva presné zásahy.

Nachádzate sa tu: