Düsseldorf našiel slovenského žolíka. Boženík strelil prvý gól a hneď lídrovi

Róbert Boženík.
Róbert Boženík. (Autor: TASR)
Sportnet|18. sep 2021 o 17:00

Nemecký klub po príchode Slováka ešte neprehral.

DÜSSELDORF. Slovenský futbalový reprezentant Róbert Boženík strelil prvý gól po príchode do nemeckého tímu Fortuna Düsseldorf.

V sobotňajšom zápase 7. kola druhej nemeckej Bundesligy skóroval do siete lídra súťaže SSV Jah Regensburg, keď v 33. minúte vyrovnával na konečných 1:1. V druhom polčase videl žltú kartu a v 85. minúte ho tréner vystriedal.

Špecializovaný portál SofaScore udelil mladému slovenskému útočníkovi nadpriemernú známku 7.2, čím bol štvrtým najlepším hráčom zápasu a druhým na strane Düsseldorfu.

(Autor: SofaScore.com)

Boženík je v Düsseldorfe na hosťovaní z holandského Feyenoordu. Premiéru absolvoval pred týždňom na ihrisku posledného Aue, kde jeho tím vyhral 1:0. V sobotu sa prvýkrát objavil v základnej zostave.

Nemecký druholigista sa posunul v tabuľke II. Bundesligy na priebežné 12. miesto s ôsmimi bodmi, Regensburg so štrnástimi bodmi môže počas víkendu o líderskú pozíciu prísť.

Tabuľka II. Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Düsseldorf našiel slovenského žolíka. Boženík strelil prvý gól a hneď lídrovi